1

۱۰۰ اختراعی که جهان را تکان داد

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

۱۰۰ اختراعی که جهان را تکان داد

موضوع این کتاب، معرفی تاریخ اختراعات مهم و تأثیر گذار است. این کتاب شامل ۱۰۰ اختراع بزرگ است و در مدخل هر مبحث سالی که اختراع صورت گرفته، تعریفی از اختراع و کسی که آن را اختراع کرده آورده شده است. سپس شرح این‌که چرا این اختراع یکی از اختراعات بزرگ بشر بوده و چه تأثیری بر توسعه زندگی بشر داشته، آمده است. همچنین در بخشی مجزا شرح داده شده است که قبل از یک اختراع به خصوص، مردم چه می‌کردند و بعد چه اتّفاقی افتاد. در این کتاب تنها اختراعات علمی مورد توجّه بوده‌اند و بسیاری از اختراعات باارزش و مخترعان بزرگی که دستاوردهای آن‌ها در مقوله‌های غیرعلمی بوده است، ذکر نشده‌اند. این کتاب با هدف آشنایی و معرفی مخترعان بزرگ تاریخ و آثار تأثیرگذار آن‌ها تدوین شده است.

اختراعات علمی بزرگ زاییده ی رویاهای ما هستند و فرهنگ پیرامون آن ها شکل می گیرد. آن ها کاربردی وسیع دارند و در محور توجه و حیات بشر قرار می گیرند، ابزاری هستند که بر مبنای دانستنی هایی از شاخه ای از یک علم ساخته می شود و تاریخ بشر را به نحوی مؤثر و نیرومند تغییر می دهند و بشریت را به سوی تکامل سوق می دهد. اختراعات اصول علمی و خلاقیت را به خواننده می آموزد و دیدگاهی وسیع از تاریخچه ی علم را پیش روی آن ها می گذارد.

تاریخچه ی ۲۰۰۰ ساله ی اختراعات علمی از ساعت، عینک تا اختراعاتی که مصرف روزانه دارند مانند پیمانه اندازه گیری، خودکار و اختراعات ریاضی مانند عدد صفر را در بر می گیرد. این اثر شامل ۱۰۰ اختراع بزرگ است که بر حسب تاریخ تنظیم شده است و شامل شرحی پیرامون کسی که آن را اختراع کرده، سالی که اختراع صورت گرفته و معرفی و تعریف و نحوه انجام آن و همچنین علت اهمیت اختراع و تأثیر آن بر توسعه و پیشرفت زندگی بشر و زمینه ی تاریخی آن ارائه داده می شود. در پایان فهرست الفبایی مخترعان، اختراعات و فهرست ۴۰ اختراع علمی بزرگ که اهمیت آن در حد ۱۰۰ اختراع هستند آمده است. این اثر مرجع مناسبی برای دانش آموزان است که تصمیم به تحقیق و گزارش نویسی دارند.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

کندل‌اف. هیون

مترجم

رضا جولایی

تعداد صفحات

346

حجم (مگ)

10.7

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

شماره کتابشناسی ملی 2373703
سرشناسه هیون، کندل اف.، 1946 – م.
Haven, Kendall F.
عنوان و نام پدیدآور 100 اختراعی که جهان را تکان داد/ کندال هاون؛ ترجمه‌ی رضا جولایی.
مشخصات نشر تهران: جویا، 1390.
مشخصات ظاهری 347 ص.: مصور عکس.
وضعیت فهرست نویسی فاپا
یادداشت عنوان اصلی: 100 greatest science inventions of all time, 2006.
یادداشت نمایه.
عنوان گسترده صد اختراعی که جهان را تکان داد.
موضوع اختراعات — تاریخ
شناسه افزوده جولایی‌، رضا، 1329 – ، مترجم
رده بندی کنگره T15/9ص4 1390
رده بندی دیویی 609

دیدگاهی دارید؟