0

۱۰۱ مسئله ی فلسفی

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

۱۰۱مسئله ی فلسفی

برخی از مسائل فلسفی قرن‌هاست ذهن فیلسوفان و علاقمندان فلسفه را به خود مشغول داشته‌اند و گرچه درباره آن‌ها بحث‌های زیادی درگرفته و حتی کتاب‌های فراوان نوشته شده، هنوز مسائلی حل شده و فیصله یافته محسوب نمی‌شوند.
در این کتاب ۱۰۱ مساله از این گونه مسائل، با زبانی ساده و در قالبی داستان گونه، مطرح شده‌اند، که برخی از آن‌ها از دیرباز مطرح بوده‌اند و برخی در دوره جدید و در عرصه‌هایی چون اخلاق پزشکی، فیزیک مدرن و هوش مصنوعی پیش آمده‌اند.
در نیمه دوم کتاب، درباره هر یک از ۱۰۱ مساله بحثی باز شده و وجوه فلسفی گوناگون آن بررسی می‌شود. در پایان کتاب، واژه‌ها و نام‌های ناآشنا شرح داده شده‌اند. کتاب گرچه خطاب به تازه آشنایان فلسفه نوشته شده، برای همه علاقه‌مندان فلسفه جالب و خواندنی است.

چه موقع امتحان غیر منتظره کاملا غیر منتظره نیست؟ آیا همه افراد مجرد (واقعا) ازدواج نکرده اند؟ کتاب پرفروش ۱۰۱ مسئله ی فلسفی نوشته ی مارتین کوهن مقدمه ای شوخ و جذاب برای فلسفه است و مسائل معاصر در زمینه های اخلاق پزشکی ، فیزیک مدرن و هوش مصنوعی را به خوبی مسائل کلاسیک پوشش می دهد.
همراه با واژه نامه ی به روز شده از اصطلاحات مفید و راه حل ها و جواب های احتمالی برای رفع مشکلات در انتهای کتاب ، ۱۰۱ مسئله ی فلسفی کتابی است که برای هر کسی که به تازگی وارد دنیای فلسفه می شود کتابی ضروری است .

مارتین کوهن با کتاب ۱۰۱ مسئله ی فلسفی توانسته است فلسفه را به هزارن نفر معرفی کند. روش او یک روش سرگرم کننده اما آموزنده است.

او با استفاده از معماهای فلسفی ، تعارضات و تناقضات فلسفی ، به طرز ماهرانه ای پرده از رازهای موضوع ، از آنچه می دانیم یا فکر می کنیم که می دانیم برمیدارد تا آزمایش های فکری ای درمورد اخلاق ، علم و ماهیت ذهن انجام دهد. این کتاب برای هرکسی که اولین بار است که فلسفه می خواند ایده آل است.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

تیتومارتین کوهن

مترجم

امیر غلامی

تعداد صفحات

297

حجم (مگ)

2.8

نوع فایل

اسکن شده

دیدگاهی دارید؟