0

جزء از کل

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

جزء از کل

جزء از کل (به انگلیسی: A Fraction of the Whole) رمانی نوشته استیو تولتز است که در سال ۲۰۰۸ نوشته شده‌است. این کتاب دربارهٔ خانواده عجیب و غریب دین و اطرافیان و آشنایان آن‌ها است.

بزرگترین رمان تاریخ استرالیا، نامزد جایزه بوکر، پرفروش نیویورک تایمز و آمازون! اینها و بسیاری بیشتر از اینها توصیفاتی است که می‌توان درباره جز از کل نوشت. جز از کل یکی از کتاب‌هایی است بارها و بارها نامش را شنیده‌اید و اگر خوانده باشیدش می‌دانید هرگز یکبار خواندنش کافی نیست! جز از کل اولین رمان استیو تولتز، نویسنده استرالیایی است که در سال ۲۰۰۸ به انتشار رسید و همان سال نامزد دریافت جایزه بوکر شد. با وجود مدت زمان کوتاهی که از چاپش گذشته، اکنون به عنوان یکی از بزرگترین رمان های تاریخ استرالیا مطرح است. تولتز در این رمان بلند با قلمی جادویی و روایتی جاندار شخصیت‌هایی را پیش چشم مخاطبان می‌گذارد که تا مدتها فراموش نمی‌شوند.

پیمان خاکسار مترجم توانمند این کتاب در توضیح این کتاب نوشته است:
«خواندن جزء از کل تجربه‌ای غریب و منحصر به فرد است. در هر صفحه‌اش جمله‌ای وجود دارد که می‌توانید آن را نقل قول کنید. کاوشی است ژرف در اعماق روح انسان و ماهیت تمدن. سفر در دنیایی است که نمونه‌اش را کمتر دیده‌اید. رمانی عمیق و پرماجرا و فلسفی که ماه‌ها اسیرتان می‌کند. به نظرم تمام تعاریفی که از کتاب شده نابسنده‌اند.»این رمان یگانه با این جملات آغاز می‌شود:
«هیچ وقت نمی‌شنوید ورزشکاری در حادثه‌ای فجیع حس بویایی‌اش را از دست بدهد. اگر کائنات تصمیم بگیرد درسی دردناک به ما انسان ها بدهد، که البته این درس هم به هیچ درد زندگی آینده‌مان نخورد، مثل روز روشن است که ورزشکار باید پایش را از دست بدهد، فیلسوف عقلش، نقاش چشمش، آهنگساز گوشش و آشپز زبانش. درس من؟ من آزادی ام را از دست دادم…»

توضیحات تکمیلی

نویسنده

استیو تولتز

مترجم

پیمان خاکسار

تعداد صقحات

428

حجم (مگ)

8

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟