0

سرزمینی که هرگز نتوان به آن رسید

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

سرزمینی که هرگز نتوان به آن رسید

 

 

این کتاب مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه آندره دو تل می‌باشد. کتاب شامل ۱۲ داستان : جوانی گاسپار ، بچه گمشده ، اسب ابلق و مرد سلمانی ، تئودول رزیدور ، نیکلاس و نوازندگان او ، سفر دریایی عجیب ، کشور بزرگ ، بازگشت ، در کشور قصرها ، آمانوئل رزیدور ، چطور آدم میتواند عیبهای خود را رفع کند و جایی که عاقبت کشور را پیدا می کنند می باشد .

از متن کتاب:
به راستی که در یک سرزمین، چندین دنیا وجود دارد. اگر در رشته کوههای «آردن» بچرخیم، در آنها نه یک جنگل، صدها جنگل میبینیم، در نواحی شمال با سرحد رود راین، یا بندر آنورس صدها تپه و دشت بارور و آبهای پهناور، قناتها و رودها و خلیجها می بینیم، در حالیکه در قلب شهرها و در میان میدانهای خلوت مجسمه هایی سر برافراشته است که هم ترس و هم حس تحسین آدمی را بر می انیزد.
فرسنگها دور از این شکوه و جلال دهکده «لمینوال» واقع شده است که از بزرگی، قریه نام گرفته است.
آنجا یک پستخانه دارد و یک محضردار و یک طبیب و مهمانسرایی برای سیاحان که اسمش مسافرخانهء «گوزن بزرگ» است. این مهمانخانه حالت مخصوصی به این ناحیه بخشیده است. پیشترها در این گوشه از جنگل آردن فقط چند خانهء پرت دهاتی وجود داشت. بعدها که پای مردم شهرنشین برای گذراندن تعطیلات به این جا باز شد ساختمانهای ییلاقی ساخته شد و به این ترتیب کم کم یک نیمچه شهر تفریحی بوجود آمد که هیچ وقت خصصیتهای خودش را از دست نداد…

اطلاعات بیشتر

نویسنده

آندره دوتل

مترجم

لیلی امیر ارجمند

تعداد صقحات

298

حجم (مگ)

6.7

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟