0

تنهایی مطلق

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

تنهایی مطلق

کتاب تنهایی مطلق به قلم شهریار شریف زاده، رمانی با بن‌مایه‌های فلسفی و عاشقانه از زندگی شخصی‌ست که دارای دو زندگی در خواب و بیداری است و ولی نمی‌داند کدام یک از زندگی‌های او واقعی است.

در یکی از آن‌ها زنی معشوقه است و در زندگی دیگر مردی عاشق، و هر دو نیز عاشق اما… کتاب در اصل، یادداشت‌های راوی است از خواب و بیداری‌اش.

در بخشی از کتاب تنهایی مطلق می‌خوانیم:

در گوشه‌ای از پیست اسکی نشسته و به کسانی که با شور و هیجان از سرازیری پایین می‌رفتند نگاه می‌کردم. افکارم متوجه یک موضوع شده بودند: مرد نویسنده. هر چه که بیشتر فکر می‌کردم؛ بیشتر بدین نتیجه می‌رسیدم که هیچ احساسی نسبت به او ندارم و از آغاز آشنایی تاکنون حتی برای یک لحظه نیز کم‌ترین علاقه‌ای به او نداشته‌ام. اما آشکار بود که بر خلاف من، علاقه‌ی او روز به روز بیشتر شده است. در آغاز حتی نمی‌خواستم کمترین زمانی را به اندیشیدن درباره‌ی این موضوع اختصاص دهم چرا که مسئله‌ی اصلی من بسیار بیش از هر چیز دیگر مرا گرفتار و مستأصل ساخته بود. ولی رفته رفته انگار این موضوع داشت به رقیبی برای آن مسئله‌ی اصلی مبدل می‌گشت.

به اشکال مختلف علاقه‌اش را ابراز می‌کرد. برایم شعر می‌سرود و در دیدارهایمان با هیجانی بسیار برایم می‌خواند. در چشم‌هایم خیره می‌شد و لبخند می‌زد. دائماً بر اظهار نظرهایم مهر تأیید می‌گذاشت یا حتی اگر با آن‌ها موافق هم نبود؛ می‌کوشید تا به نحوی تفسیر و تعبیرشان کند که با دیدگاه‌های خودش توافق داشته باشند. ولی.. ولی با تمام این‌ها در درون من کوچک‌ترین نشانی از آن چیزی که بتوان یک احساس دلبستگی‌اش خواند؛ نسبت به او وجود نداشت و البته گاهی این امر مرا در وضعیت ناخوشایندی قرار می‌داد. از طرف دیگر به خوبی نیز متوجه بودم که گویا دیگر چندان علاقه‌ای به صحبت درباره‌ی موضوع رؤیای من ندارد.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

شهریار شریف زاده

تعداد صفحات

211

حجم (مگ)

1

نوع فایل

تایپ شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟