0

اثرات نامطلوب تدریس خصوصی

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

اثرات نامطلوب تدریس خصوصی ابعاد، تبعات و واکنش دولت ها

این کتاب ترجمهٔ کتاب Adverse Effects of Private Supplementary Tutoring Dimensions, Implications and Government Responses، “اثرات نامطلوب تدریس خصوصی: ابعاد، تبعات و واکنش دولتها” است که توسط مارک بری رئیس دانشکده آموزش و پرورش دانشگاه هنگ‌کنگ و عضو مرکز تحقیقات آموزش و پرورش تطبیقی این دانشگاه، با نظارت موریل پویسون متخصص برنامهٔ درسی و جکس هالاک مشاور بین المللی در مؤسسهٔ بین المللی برنامه ریزی آموزشی (IIEP)  فراهم گردیده است.

تدریس خصوصی به عنوان آموزش تکمیلی دانش‌آموزان در کنار آموزش و پرورش رسمی کشورمان از ابعاد گسترده‌ای برخوردار است که هر کدام در جای خود قابل نقد و بررسی است. متأسفانه اطلاعات جامعی در این زمینه که بتواند در رفع مشکلات آموزشی مورد استفاده قرار گیرد وجود ندارد. این مسئله هم در مورد تدریسهای خصوصی خانگی صادق است و هم تدریس‌های خصوصی آموزشگاه های آزاد.

ناگفته پیداست که عدۀ کثیری از طریق تدریس خصوصی خانگی ارتزاق می‌کنند، که این خود بخشی از اقتصاد خانواده‌ها را تأمین می‌کند و هزاران آموزشگاه علمی آزاد با مجوز رسمی در کشور فعالیت می‌کنند که خود صدها هزار دانش‌آموز را زیر پوشش دارند. به علاوه، ده‌ها هزار نیروی شاغل آموزشی و اداری نیز در این آموزشگاه ها مشغول به کار هستند که اهمیت عملکردشان از نظر اشتغالزایی قابل انکار نیست؛ آموزشگاه‌هایی که غیر از مدارس نیمه دولتی (شامل مدارس نمونه مردمی و هیئت امنایی و شاهد، استعدادهای درخشان و مدارس غیر انتفاعی) و مدارس مستقل (مانند کلاس های شبانه، نهضت سوادآموزی و مراکز آموزش از راه دور ) و کلاس های آموزش و فنی و حرفه‌ای در حوزه صنایع کشاورزی، مدیریت بازرگانی، خدمات، صنایع دستی و بهداشت (کمک‌های اولیه) و مدارس خصوصی اقلیتهای مذهبی و غیره  هستند.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

مارک بری

مترجم

حسن ستایش

حجم (مگ)

2.9

تعداد صفحات

122

نوع فایل

تایپ شده

دیدگاهی دارید؟