0

 

 

عمو نوروز (صوتی)


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

عمو نوروز

.

کتاب «عمو نوروز» به قلم نویسنده پرتوان و قهار سمنانی «جمال‌الدین اکرمی» به رشته تحریر درآمده‌است. کتاب عمو نوروز در سال ۱۳۸۶ به چاپ رسید. کتاب صوتی عمو نوروز در رده شعرهای کودکان قرار می‌گیرد و یک منظومه تمام‌عیار برای کودکان محسوب می‌شود.

کتاب صوتی عمو نوروز برای کودکان مناسب بوده و سعی دارد با شعر به کودکان نکات آموزشی درخور سن آنان را آموزش دهد. در کتاب صوتی عمو نوروز آنچه حائز اهمیت است، نداشتن کلمات ثقل است که کودکان به‌راحتی با آن کنار آمده و می‌توانند قسمت‌هایی که موردعلاقه‌شان است را حفظ کنند.

این کتاب داستان مردی است که در انتظار زنی نشسته و می‌خواهد با او ازدواج کند.بر اساس یک باور قدیمی، نامزد عمو نوروز از یک ماه به نوروز مانده، به دارکوب‌ها و چرخ‌ریسک‌‏ها می‌‏گوید که از برگ نورس درختان و گل‌های نوشکفته، قبای زیبایی برای عمو نوروز که در سفر دوازده ماهه ‌است، ببافند.در بعضی از افسانه‌ها ننه سرما و عمو نوروز هیچ گاه همدیگر را مشاهده نمی‌کنند و زن هیچ وقت در زمان آمدن عمو نوروز بیدار نیست؛ آن‌قدر خانه را روفته و روبیده و کار کرده که خوابش برده‌ و زن خانه ‌است و مرد مسافر؛ و این سفر همیشه ادامه دارد. در مورد دیگر تمام موارد مشابه است. با این تفاوت که عمو نوروز و ننه سرما همدیگر را فقط در آخرین لحظات تغییر سال می‌بینند و شانس با هم بودن را فقط در آن زمان دارند.

خلاصه‌ای از کتاب صوتی عمو نوروز:

آهای برج سلیمان را می‌خواهید؟ بجنبید. شاه‌پریان را می‌خواهید؟ بجنبید. چشمه خورشید را می‌خواهید تنبل‌ها، دختر جمشید را می‌خواهید بجنبید. رنگ عسل، بوی پلو، سایه دیگ آوردیم دخترتان را بردیم. پیشکشی خیر سرتان، دختر نمی‌دهیم به شما. کی بود کی بود کجا بود نکنه در کلی‌ها بود؟ تلق تورق سر بکشید در خانه‌ها هرچه در خانه است ببرید به‌کلی‌ها دست نزنید.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

جمال‌الدین اکرمی

گوینده

فاطمه آل عباس
مهرداد محمدی
انتشارات پنجره سبز
موسیقی ساسان جمالیان
مدیر تولید عیسی کشاورز
علیرضا والی نژاد

حجم (مگ)

13

مدت زمان (دقیقه)

28

دیدگاهی دارید؟