0

قتل راجر آکروید (صوتی)

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

قتل راجر آکروید

در روستایی دورافتاده در انگلیس قتلی رخ می‌دهد. راجر آکروید در اتاق کارش به قتل رسیده و کارآگاه هرکول پوآرو، برای یافتن سرنخ‌هایی از این جنایت در تلاش است … .

مرگ راجر آکروید، یک رمان جنایی اثر آگاتا کریستی است، که در سال ۱۹۲۶ منتشر شد.
نویسنده در این داستان جنایی، بنابر سنت متداول «عصر طلایی»، نقشه‌ی منزل مقتول را در اختیار خوانندگان می‌گذارد و پرسوناژهای رایج رمان‌های کلاسیک هم همگی حضور دارند؛ از سرپیشخدمت عصا قورت داده و مقرراتی (که رفتارش مشکوک است، ولی خواننده به او سوءظن نمی‌برد)، تا مستخدم‌ها، آشپز، سرآشپز و سایر خدمه که جزو ملزومات این گونه آثارند.
خواهر راوی داستان (دکتر دهکده که نقش دستیار کاوشگر را نیز ایفا می‌کند) یکی از بامزه‌ترین شخصیت‌های رمان است. این زن خوش‌نیت و بی اندازه فضول، مدام شایعه‌های مضحک و بی‌اساسی را که شنیده، نقل می‌کند و باعث انبساط خاطر خوانندگان می‌شود.

*هرکول پوآرو کارآگاهی‌ست که برای کشف یک قتل استخدام شده. او برای پیدا کردن سرنخ، سوال‌هایی ظاهرا بی‌ربط می‌کند که در آخر معلوم می‌شود تا چه اندازه مهم بوده‌اند! به‌عبارتی نویسنده، خواننده را فریب می‌دهد و ترفندی که در اینجا به کار بسته، در زمان خود بی‌اندازه بدیع و بی‌نظیر بود.

*آگاتا کریستی با نام اصلی آگاتا مری کلاریسا میلر در دون شایر انگلستان به دنیا آمد. او که زاده‌ی ۱۵ سپتامبر ۱۸۹۰ و درگذشته‌ی ۱۲ ژانویه ۱۹۷۶ است، نویسنده‌ی داستان‌های جنایی و ادبیات کارآگاهی و اولین نویسنده‌ای بود که کتاب‌هایش بیشترین ترجمه را به زبان‌های مختلف دنیا داشت.

*فیلم:
Neudacha Puaro فیلمی روسی(۲۰۰۲)
le meurtre de roger ackroyd (۲۰۰۴)
Murder of Roger Ackroyd (۲۰۰۷)

*این کتاب در ایران در سال ۱۳۷۲ توسط نشر قطره و با ترجمه خسرو سمیعی،به بازار نشر آمد؛ همچنین نشر هرمس نیز با همین ترجمه این کتاب را چاپ کرده است.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

آگاتا کریستی

گویندگان

علی اکبر منانی
ترجمه / اقتباس شنیداری
فاطمه كاظمی
تهیه‌کننده رادیویی
یلدا احتشامی
صدابردار
امیرحسین سلیمی

حجم (مگ)

52

مدت زمان (دقیقه)

140

دیدگاهی دارید؟