1

باد سهمگین (صوتی)

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

باد سهمگین

«باد سهمگین»، رمانی‎ست که استثمار باغداران موز را توسط اربابان‌شان به تصویر می‌کشد. کتاب، علاقه‌ی سیری‌ناپذیر بشر را برای کسب بیشتر مادیات روایت می‌کند و از تلاش برای بقا و سرانجام قهرِ طبیعت می‌گوید که بشر قادر به مقابله با آن نیست.

باد سهمگین، اولین اثر از سه‌گانه‌ی این نویسنده به حساب می‌آید. کتاب، روایت خطی رشد یک کارخانه‌ی موز در طول چندین دهه است و آستوریاس در هربخش از کتاب، با معرفی شخصیت‌هایی جدید، زمان متفاوتی برای روایت انتخاب می‌کند.

داستان، حول محور مدیر کاشت کارخانه و خانواده ی روسلیا لوسر می‌چرخد؛ شخصیتی مرموز و آمریکایی به نام لستر مید هم در داستان دیده می‌شود که نقشی اساسی در پیشبرد اتفاقات دارد.
مدت کوتاهی پس از افتتاح کارخانه، صاحبان آن، با دستکاری قیمت محصولات، به دنبال سود بیش‌تر هستند. اما نویسنده، طوفان سهمگینی را روایت می‌کند که شرایط را به کلی تغییر می‌دهد.

*میگوئل آنخل آستوریاس، زاده‌ی ۱۹ اکتبر ۱۸۹۹، شاعر و نویسنده‌ی گواتمالایی و از بزرگ‌ترین نویسندگان آمریکای جنوبی محسوب می‌شود. او که در خانواده‌ای بازرگان به دنیا آمد، تحصیلاتش را در رشته‌ی حقوق انجام داد و درجه‌ی دکترا گرفت. سپس در ۱۹۲۴ به پاریس سفر کرد و در دانشگاه سوربن در رشته‌ی نژادشناسی به تحصیل ادامه داد.
شیوه‌ی نگارش آستوریاس خاص خود اوست و می‌توان آن را «رئالیسم جادویی» نامید. فضایی که وی در کتاب‌هایش می‌آفریند، واقعیت‌های روزانه‌ی کشورش است. در آثار آستوریاس، خرافه‌پرستی و فقر درحالی حضور دارند، که در زمینه‌ی زیبایی از طبیعت و منطقه‌ی استوایی، با قلمی شاعرانه عرضه می‌شوند. میگوئل آنخل آستوریاس در سال ۱۹۶۷، برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات شد.

*با تشکر ویژه از غزاله یراقی که در بخش تنظیم شنیداری زحماتی را متقبل شدند.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

میگوئل آنخل آستوریاس

گوینده

ناصر نظامی , مریم معینیان , لادن سلطان پناه
ترجمه / اقتباس شنیداری
فاطمه كاظمی
تهیه‌کننده رادیویی
غزاله یراقی
صدابردار
امیرحسین سلیمی

حجم (مگ)

28

مدت زمان (دقیقه)

140

دیدگاهی دارید؟