0

سی و نه پله (صوتی)

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

سی و نه پله

این رمان از معروف‌ترین آثار کلاسیک در حیطه‌ی ادبیات معمایی-پلیسی است که با الهام از داستانی حقیقی مربوط به فعالیت جاسوسان آلمانی در انگلستان پیش از جنگ جهانی نوشته شده است .

زمانی که اروپا در معرض جنگ است و همه‌جا پر از جاسوس‌های سازمان‌های مختلف است، ریچارد هنی تازه از رودزیا در جنوب آفریقا به لندن آمده تا زندگی جدیدی را شروع کند؛ ولی سازمان جاسوسی بریتانیا به کمک او نیاز پیدا می‌کند تا نقشه‌های یک افسر آلمانی را خنثی کند. نام کتاب برگرفته از جمله‌ی اسرارآمیزی‌ست که افسر آلمانی آن‌را اولین‌بار می‌گوید و قرار است کلید حل معما به دست ریچارد هنی باشد.
«۳۹ پله» یکی از اولین رمان‌هایی است که در آن قهرمان مرد، دائم در حال فرار است که بعدها به‌عنوان یکی از دستمایه‌های اصلی سینمای هالیوود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

*سی و نه پله در سال ۱۹۱۵ میلادی توسط یک سیاستمدار، وکیل، رمان‌نویس و روزنامه‌نگار به نام جان بوکان نوشته شده است. از جمله کارهای مهم این نویسنده باید به تالیف تاریخ جنگ جهانی اول در ۲۴ جلد اشاره کرد.

این رمان منبع اقتباس فیلم‌های زیادی بوده، که معروف‌ترین آنها ۳۹ پله ساخته‌ی آلفرد هیچکاک است که در سال ۱۹۳۵ ساخته شد. دیگر اقتباس‌ها عبارتند از:
سی و نه پله (فیلم ۱۹۷۸)
۳۹ پله (فیلم ۱۹۵۹)

دیگر نسخه های این کتاب

توضیحات تکمیلی

نویسنده

جان بوکان

گوینده

علی همت مومیوند
ترجمه / اقتباس شنیداری
مریم صابونی
تهیه‌کننده رادیویی
معصومه ملالو

حجم (مگ)

38

مدت زمان (دقیقه)

115

دیدگاهی دارید؟