1

همین جاست (صوتی)

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

همین جاست

برخی از رمان‌های جنگ، تصویرگر حوادثی هستند که در متن جنگ رخ داده‌اند و برخی دیگر نیز به بازی‌های اجتماعی، فردی، احساسی، عاطفی و اعتقادی آن پرداخته‌اند. چه بسا که نوع جدید این رمان‌ها بتوانند فضایی ملموس‌تر و احساس برانگیزتر از رمان‌های نوع نخست در باب هویت تاریخی یک جنگ و تأثیرگذاری آن بر لایه‌ها و زوایای پنهان روح و احساس آحاد یک جامعه ارائه دهند. قصه شنیدنی «همین جاست» از همین زاویه، نوازشگر احساسات روح شماست!

«مهدی»، «مسعود»، «داوود»، «ابراهیم»، «حبیب» و «حاج نصرت» در میانه میدان نبرد، در چاله تانک گرفتار شده‌اند و بچه‌ها اصرار دارند حاجی که مسئول همه است، باید در دژ فرماندهی کند و به همین‌ سبب باید از آنجا برود.

«حاجی» به بچه‌ها قول می‌دهد که حتما برگردد و نگذارد تا آنها به دست دشمن بیفتند. اما او اسیر می‌شود و سال‌ها بعد، از اینکه نتوانسته بچه‌ها را نجات دهد و یا حتی بعد از سال‌ها جنازه آنها را بیابد، آشفته است. «راحله»، همسرش، راضی به رفتن وی به آن منطقه نیست. «رضا»، برادر راحله، هم با وجود تمام اصرارهای حاج نصرت نمی‌تواند محل جنازه‌های بچه‌ها را پیدا کند. ولی حاج نصرت معتقد است که گروه‌هایی که برای تفحص می‌روند، کار خود را به درستی انجام نمی‌دهند. او اصرار دارد که باید خودش به کمک چند نیرویی که فقط بتوانند مین‌های آن منطقه را خنثی کنند، به دنبال بچه‌ها برود. ولی رضا و راحله مخالف‌اند و مانع رفتن حاجی می‌شوند.
حاج نصرت که از رضا ناامید شده است، به سراغ دوستش «رحمان» می ‌‌‌‌‌رود که متخصص خنثی کردن مین بوده و اکنون در آسایشگاه زندگی می‌کند. حاج نصرت از رحمان کمک می‌خواهد تا برای خنثی کردن مین‌های منطقه و یافتن بچه‌ها همراهش برود. رحمان با وجود حال بدش قبول می‌کند. حاج نصرت برای گمراه کردن راحله به او می‌گوید که به یک سفر زیارتی به مشهد می‌رود تا با خودش خلوت کند و به این ترتیب مخفیانه همراه رحمان راهی منطقه می‌شوند تا به دنبال جنازه بچه‌ها بروند.

*”همین جاست” به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس به چاپ رسیده است.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

مهدی دهقان نیری

عوامل

کارگردان
ایوب آقاخانی
ترجمه / اقتباس شنیداری
مریم تاجیك
تهیه‌کننده رادیویی
فرشته مردانه
افكتور
محمدرضا قبادی فر

گویندگان

احمد گنجی , مهدی نمینی مقدم , عرفان ابراهیمی , فریدون محرابی , حسین فلاح , فریبا طاهری , محسن بهرامی , مهدی طهماسبی , محمد رضاعلی , افسانه محمدی , غلامحسن تسعیری , علی میلانی , مهرداد عشفیان , عباس توفیقی , آرمان غفاریان , شهریار حمزیان , كامیار محبی , ناهید مسلمی

حجم (مگ)

45

مدت زمان (دقیقه)

145

دیدگاهی دارید؟