0

مرگ در آشیانه‌ی کلاغ (صوتی)

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

مرگ در آشیانه‌ی کلاغ

آثار آگاتاکریستی، نویسنده ی رمان‌های جنایی-پلیسی در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارد؛ اگر شما نیز از طرفداران این ژانر ادبی هستید، شنیدن این کتاب گویا را به شما پیشنهاد می دهیم.

«چارلز کارترایت» هنرپیشه صاحب‌نامی است که خود را پیش از موعد بازنشسته کرده است و در گوشه ای دورافتاده در انگلستان در خانه‌ای به نام آشیانه‌‌ی کلاغ زندکی می‌کند.

در یکی از مهمانی هایی که چارلز برگزار می‌کند، کشیشی به نام «بابینگتون» در برابر چشمان همه به صورت اسرارآمیز و ناگهانی می‌میرد.
در میان مهمانان افراد مختلفی دیده می‌شوند، ازجمله روزنامه‌نگار جوانی به نام «مندرس»؛ نمایش‌نامه‌نویسی به نام «ماریا ویلز» که نام مستعار مردانه‌ای برای خود انتخاب کرده و همه او را به اسم «آنتونی استور» می‌شناسند؛ یک پزشک متخصص اعصاب و روان به نام «بارتون استرنج»؛ یک کارآگاه بازنشسته به نام «ژیگوراس»؛ بیوه‌ی میان‌سالی به نام «ماری لیتن» و دختر جوانش به نام «اگ»، کاپیتان «دیکر» و همسرش.
مرگ اسرارآمیز کشیش باعث شده که هرکس حدسی بزند و واقعه را به نوعی تفسیر کند. برخی آن را قتل می‌دانند و چندنفری هم اعتقاد دارند که کشیش خودکشی کرده است.
با این همه پزشک قانونی علت مرگ را سکته‌ی قلبی اعلام کرده است و همین امر اوضاع را بغرنج‌تر می‌کند؛ اما ظاهرا ً حادثه‌ی دیگری در شرف وقوع است که هیچ کس انتظارش را ندارد: دکتر استرنج که یکی از مهمانان چارلز کارترایت بوده، تصمیم می گیرد در خانه اش مهمانی دوستانه ای برپا کند، اما دربرابر چشمان حیرت‌زده‌ی مدعوین ناگهان نقش بر زمین می‌شود و در دم جان می‌سپارد.
دو مرگ مشکوک و مرموز به فاصله‌ی فقط چند روز، این گمان را به شدت تقویت می کند که رابطه ای بین آنها وجود دارد و احتمالا قاتل یک نفر است.
چارلز و ساتل به دنبال سرنخی، ماجرا را دنبال می‌کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نزد سرگرد جانسون، مأمور رسیدگی به این پرونده، می روند.
سرگرد جانسون به آنها می‌گوید که خدمتکار جدید دکتر یعنی «جیمز» که فقط دو هفته می‌شده که در خانه ی آنها کار می‌کرده، فردای شبی که قتل رخ می‌دهد ناپدید شده و هیچ اثری از خود به جانگذاشته است. پلیس هم با همه ی پیگیری‌های خود نمی‌تواند ردی از او بیابد.
کارآگاه راس به اتفاق چارلز، ساتل و دوشیزه اِگ، تیمی را تشکیل می دهند تا درباره‌ی مظنونین این دو حادثه، تحقیق کنند. آنها تصمیم می گیرند با مدعوین هر دو مهمانی گفت و گو کنند و سرانجام کارآگاه ژیگو راس با کنار هم گذاشتن تکه های این پازل از راز این ماجرای پیچیده پرده برمی دارد و حقیقت را آشکار می‌کند…

توضیحات تکمیلی

نویسنده

آگاتا کریستی

عوامل

کارگردان
ندا هنگامی
ترجمه / اقتباس شنیداری
علی خاكبازان
تهیه‌کننده رادیویی
اشرف السادات اشرف نژاد
افكتور
نرگس موسی پور
صدابردار
رضا طاهری

گویندگان

بهرام سروری نژاد , مهدی طهماسبی , فریبا متخصص , حمیدرضا هدایتی , رویا فلاحی , محسن بهرامی , غلامحسین تسعیری , امیر فرحان نیا

حجم (مگ)

51

مدت زمان (دقیقه)

160

دیدگاهی دارید؟