0

 

 

فاصله (صوتی)


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

فاصله

.

کتاب صوتی فاصله نوشته ریموند کارور از فوق‌العاده‌ترین داستان‌های مجموعه فاصله و داستان‌های دیگر است. این داستان روایت‌گر زندگی مردی است که برای دخترش که حالا بزرگ شده و برای کریسمس به دیدن‌اش آمده از خاطرات خودش و همسرش می‌گوید.

جالب است که هیچ‌وقت اسم خودش را به زبان نمی‌آورد و خودش را پسره و همسرش را که حالا دیگر نیست، دختره صدا می‌کند. او تکه‌ی کوتاهی از خاطرات‌اش را تعریف می‌کند. وقتی بسیار جوان بودند و بسیار عاشقِ هم و تازه بچه ای به دنیا آورده بودند. پسر عاشق شکار کردن غاز است. کارور با استادی تمام غاز را تبدیل به نشانه‌ای داستانی می‌کند و از طریقِ آن، داستان را پیش می‌برد.

غازها حیواناتی هستند که وقتی جفت شوند، هیچ‌وقت همدیگر را ترک نمی‌کنند و اگر یکی از آن‌ها مرد، غازِ دیگر تا آخر عمر تنها زندگی می‌کند و دیگر جفت‌گیری نمی‌کند. دختر از پسر می‌پرسد تو که غاز شکار می‌کنی ممکن است که باعث مرگ یکی از جفت‌ها شوی، پسر اهمیتی نمی‌دهد و می‌گوید در شکار نباید به این مسائل فکر کرد.

در پایان داستان راوی که همان پسر است سال‌هاست که تنها مانده و تنها زندگی می‌کند. او با چشمانی اشکبار به یادِ گذشته‌های شیرین‌شان می‌افتد و هیچ‌وقت به دخترش نمی‌گوید که چه اتفاقی برای همسرش افتاد. آیا زن مرد؟ یا او را ترک کرد؟… شاید مرد تاوان کشتنِ جفتِ آن غازهای تنها و وفادار را می‌دهد. خودِ او حالا تبدیل به یکی از آن‌ها شده است.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

ریموند کارور
مترجم مصطفی مستور

گوینده

بهروز رضوی

حجم (مگ)

8

مدت زمان (دقیقه)

18

دیدگاهی دارید؟