0

سلام بر غم

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

سلام بر غم

سلام بر غم (به فرانسوی: Bonjour Tristesse) نام یک کتاب ادبی است که توسط فرانسواز ساگان، نویسندهٔ اهل فرانسه نوشته شده‌است. این کتاب در لیست ۱۰۰ کتاب قرن لوموند قرار دارد.

از پیشگفتار مترجم:

سلام بر غم در قالب جملات شیرین و عبارات دلنشین نقاب از رخساره ها بر می گیرد. فساد را به عواقب دردناک آن چون زیباترین تابلوها به تجسم درآورده و تخم هول و هراس را در دل هوشیاران بارور می سازد.
ناله ها و ندبه های نسل جوان را که در نهادشان انباشته شده است از اعماق دل های پر درد بیرون می کشد، علل و اسباب را شرح داده، وصف می نماید. عقده ها، کمبود محبت، سستی ها و بی بند و باری های وحشتناک را که در تار و پود اجتماع و خانواده ریشه دوانیده است، جان می بخشد و در برابر انظار نگران، نمایان می سازد. پ
دران را هشدار می دهد و آنان را سرپرست و حامی واقعی فرزندانشان دانسته و به همین قرار آنان را مسئولین حقیقی در خطاها و لغزش های جوانان می داند. فرانسواز ساگان زن جوان فرانسوی و نویسنده متفکر و غم زده قرن، بازیگران صحنه را به خود و خانواده خود اختصاص می دهد. بی دریغ هر آنچه بر او گذشت با عوامل تباهی و دگرگونی ها همراه می سازد و سپس تازیانه عبرت را بر سر اجتماع سرمست و خواب آلود فرو می کوبد.

نسخه های دیگر این کتاب

اطلاعات بیشتر

نویسنده

فرانسواز ساگان

مترجم

حسینقلی جواهر‌چی

تعداد صقحات

167

حجم (مگ)

3.5

نوع فایل

اسکن شده

دیدگاهی دارید؟