0

اعترافات

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

اعترافات

اعترافات کتابی است نوشته ژان-ژاک روسو اندیشمند مشهور فرانسوی. این کتاب میان سال‌های ۱۷۶۵ تا ۱۷۷۰ میلادی نوشته شده و در آن نویسنده تمامی وقایع زندگی خویش را تا سال ۱۷۶۶ نوشته‌است. روسو در این کتاب به صورت کاملاً شفاف از تمامی وقایع زندگی خویش صحبت کرده‌است. این کتاب همچنین به ذهنیات روسو از کودکی تا سالهای پایانی عمر می‌پردازد.

در ایران

کتاب اعترافات در ایران یک بار در دههٔ ۴۰ توسط رضا مشایخی (با نام مستعار فرهاد) و بار دیگر در دههٔ ۷۰ خورشیدی توسط مهستی بحرینی ترجمه شده و انتشارات نیلوفر آن را به چاپ رسانده‌است.

کتاب اعترافات، که روسو گاه از آن با عنوان خاطرات یاد می کند، همه رویدادهای زندگی او را از کودکی تا سال های پایانی عمر، با ذکر جزئیات، دربر می گیرد. اما این کتاب بیش از آنکه به نقل اعمال و افعال او در موقعیت های گوناگون زندگی اش بپردازد و شرح حوادثی باشد که از سر گذرانده است، داستان احساسات و اندیشه های اوست. روسو در این کتاب روح خود را عریان به خوانندگانش نشان می دهد، بی هیچ پرده پوشی به عیب ها و خطاهایش اعتراف می کند و می گوید که در گیرودار حوادث چه ضعف هایی داشته و چه اشتباهاتی از او سر زده که مایه شرمساری اش شده است.
همچنین از عشق بی پایانش به طبیعت، که با دل و جانش درآمیخته بود، به تفصیل سخن می گوید.
روسو اعترافات را در سال های ۱۷۶۵ تا ۱۷۷۰ نوشت و زندگی خود را از آغاز تا سال ۱۷۶۶ که جزیره سن پی یر را ترک گفت، در این کتاب صادقانه باز نمود. بنابراین، نکته مبهمی در زندگی اش وجود ندارد و تکرار رویدادهای آن در اینجا ملال انگیز خواهد بود.
اما به نظر می رسد که افزودن چند سطری به گفته های او، برای آگاهی خوانندگان از آنچه در خلال سال های ۱۷۶۶ تا ۱۷۷۸ ( سال مرگ روسو ) بر او گذشت و تکمیل زندگی نامه خودنوشت او بیجا نباشد. پس از آنکه به فرمان سنای ژنو از جزیره سن پی یر رانده شد، به انگلستان رفت و در خانه ای که هیوم فیلسوف در اختیارش نهاده بود سکونت گزید.

اطلاعات بیشتر

نویسنده

ژان ژاک روسو

مترجم

مهستی بحرینی

تعداد صقحات

851

حجم (مگ)

32.6

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

شماره کتابشناسی ملی م‌84-26290
سرشناسه روسو، ژان ژاک‌، 1712-1778م‌.
Rousseau, Jean Jacques
عنوان و نام پدیدآور اعترافات / ژان‌ژاک روسو؛ ترجمه مهستی بحرینی‌.
مشخصات نشر تهران : نیلوفر، 1388.
مشخصات ظاهری 845 ص‌.؛ 11 16 س‌م.
وضعیت فهرست نویسی فاپا (چاپ چهارم)
یادداشت چاپ دوم‌: تابستان 1385.
یادداشت چاپ چهارم.
یادداشت چاپ هفتم: 1392.
موضوع روسو، ژان ژاک‌، 1712-1778م‌.
موضوع Rousseau, Jean Jacques
موضوع نویسندگان فرانسوی– قرن 18م.– سرگذشتنامه
شناسه افزوده بحرینی‌، مهستی‌، 1317 -، مترجم
رده بندی کنگره PQ1996 /آ5ف2 1388
رده بندی دیویی 843/5

دیدگاهی دارید؟