0

گفتگو در کاتدرال

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

گفتگو در کاتدرال

گفتگو در کاتدرال (به انگلیسی Conversation in the Cathedral)، (به اسپانیایی Conversación en La Catedral) رمانی سیاسی اثر ماریو بارگاس یوسا است. نویسنده این اثر برنده جایزه نوبل ادبیات سال ۲۰۱۰ شده‌است. زبان اصلی این کتاب اسپانیایی است و کشور اصلی منتشر کننده آن جمهوری پرو است.

گفتگو در کاتدرال سومین رمان نویسنده است که در محیط شهر لیما شکل می‌گیرد و ۶۷۶ صفحه دارد.

این کتاب را عبدالله کوثری به فارسی ترجمه کرده است.

رمان گفتگو در کاتدرال، حکایتی به یادماندنی درباره ی قدرت، فساد و جست وجویی پیچیده برای یافتن هویت است. داستان کتاب در دهه ی ۱۹۵۰ و در خلال حکومت دیکتاتوری مانوئل آپولیناریو اودریا آمورتی در پرو می گذرد.

گفتگوی ذکر شده در عنوان کتاب، بین دو شخصیت با نام های سانتیاگو و آمبروسیا بوده و طی آن، هر یک از زندگی سخت و مشقت بار خود سخن می گویند و تنزل و استیصال وارد شده بر مردم شهرشان را به رخ یکدیگر می کشند. ماریو بارگاس یوسا به واسطه ی گستره ای پیچیده از اسرار و ارجاعات تاریخی، سازوکار های ذهنی و اخلاقی حاکم بر دست اندرکاران قدرت را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد.

رمان گفتگو در کاتدرال، که چیزی بسیار بیشتر از تحلیلی تاریخی جلوه می کند، رمانی پیشگامانه است که به موضوعاتی بنیادین می پردازد: هویت و نقش شهروندان تحت یک حکومت و این که فقدان آزادی های مدنی چگونه بر ذهن و فکر یک ملت، زخمی جاودانه می زند.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

ماریو بارگاس یوسا

مترجم

عبدالله کوثری

تعداد صقحات

704

حجم (مگ)

7.8

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟