0

حقیقت یخی

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

حقیقت یخی

کتاب حقیقت یخی، رمانی نوشته ی دن براون است که نخستین بار در سال ۲۰۰۱ منتشر شد.

زمانی که یکی از ماهواره های جدید ناسا، شواهدی را مبنی بر وجود یک شیء بسیار کمیاب در اعماق یخ های قطبی به دست می آورد، این سازمان فضایی ادعا می کند که دستاورد بزرگی داشته است. دستاوردی که تأثیرات زیادی بر سیاست های فضایی ایالات متحده و همچنین انتخابات ریاست جمهوری در پیش رو خواهد داشت. رئیس جمهور، تحلیلگر اطلاعاتی کاخ سفید یعنی ریچل سکستون را به مناطق قطبی می فرستد تا صحت و سقم این یافته مورد ارزیابی قرار گیرد. ریچل به همراه تیمی از متخصصین، با چیزی غیرقابل تصور رو به رو می شود: مدارکی مبنی بر وجود یک فریب علمی که قادر است تمام جهان را با تهدید مواجه کند.

در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم:
«وایلی مینگ فسیل‌شناس، در گوشه‌ای دنج و تاریک، به موقعیت کاری خویش و لحظه‌ی موعودی که آن شب پیش رو داشت، می‌اندیشید. «به زودی من مشهورترین فسیل‌شناس دنیا می‌شم.» امیدوار بود که مایکل تولاند کمی سخاوت به خرج دهد و در فیلم کوتاهش، زمان بیشتری برای توضیحات او اختصاص دهد.
او که آینده‌ای درخشان را در ذهنش تجسم می‌کرد، متوجه‌ی لرزشی خفیف در یخ‌های زیر پایش شد. فوراً از جا پرید. زندگی در لوس‌آنجلس که هرگز زمین‌لرز‌ه‌ای را به خود ندیده بود، او را نسبت به کوچک‌ترین لرزش حساس کرده بود. کوشید خود را تسلی دهد «این لرزش‌ها کاملاً طبیعیه» . آهی از سر آسودگی کشید و با خود گفت‌ «این فقط یه لرزش جزیی بود» . هنوز به این تکان‌ها عادت نکرده بود. چند ساعت قبل، تکه یخ بزرگی از یخچال‌ها جدا شده و به دریا افتاده و صدای مهیبی در فضا پیچیده بود. تعبیر زیبای نورا مانگور از‌ این پدیده‌ی طبیعی این بود: یه تکه یخ دیگه خودشو تو دریا پنهان کرد.»

توضیحات تکمیلی

نویسنده

دن براون

مترجم

ندا شادنظر

تعداد صقحات

490

حجم (مگ)

6.4

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟