0

ظهور و سقوط اتحاد شوروی (صوتی)

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

ظهور و سقوط اتحاد شوروی

کتاب صوتی ظهور و سقوط اتحاد شوروی نوشته جان آر. ماتیوز (John R. Mathews) از مجموعه تاریخ جهان برای نوجوانان و جوانان توسط فرید جواهرکلام ترجمه شده است.

کتاب صوتی ظهور و سقوط اتحاد شوروی (‎The rise and fall the of Soviet Union) شرحی‌ست مختصر بر تاریخ شوروی سابق، از سقوط دولت تزار و روی کار آمدن نظام کمونیستی در اوایل قرن بیستم تا سقوط اتحاد جماهیر شوروی که اکرم پریمون با صدای دل‌نشین روایت کرده است.

هنگامی که در سال ۱۹۱۷ انقلاب روسیه آغاز شد، هیچ‌کس (حتی آتشین‌ترین هوادار انقلاب) نمی‌توانست حاصل کار را به‌ درستی پیش‌بینی کند. پیش از پایان یافتن آن سال سرنوشت‌ساز، تزار نیکلای دوم، که فرمانروای موروثی روسیه به شمار می‌رفت، بازداشت شد.
سال بعد، در خلال جنگ داخلی که مشخص می‌کرد آیا این حکومت نوبنیاد سوسیالیستی به بقای خود ادامه خواهد داد یا خیر، نیکلای و اعضای خانواده‌اش (تزارینا ملکه الکساندرا، پسر و چهار دخترش به همراه تمام خدمتگزارانشان) بی‌رحمانه به قتل رسیدند. حکومت تازه، که رهبران آن خود را کمونیست می‌خواندند، طی دورانی طولانی (۷۴ سال) رشته‌ای از فجایع به بار آورد که کشور روسیه هنوز هم نتوانسته است از آن‌ها بهبود حاصل کند.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

جان آر. ماتیوز، فرید جواهرکلام

گوینده

اکرم پریمون

حجم (مگ)

92

مدت زمان (دقیقه)

270

دیدگاهی دارید؟