1

امکان ( ۳۰ کار به جای دانشگاه رفتن و یا مسافر کشی) (صوتی)

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

امکان سی کار به جای دانشگاه رفتن یا مسافرکشی می توان کرد.

در سال های اخیر تب ورود به دانشگاه و بدتر از آن قبولی در رشته هایی مثل پزشکی، مهندسی و یا قبولی در دانشگاه های معروف مثل آفتی روزهای خوب زندگی جوانان و خانواده های آن ها را تباه نموده است. علاوه بر آن هرساله مخارج سنگینی را به آنها متحمل می نماید.

هر سال نزدیک به یک میلیون نوجوان هجده ساله در کنکور یا همان آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت می کنند. مغز آنها در طی سالها آموزش مادون متوسط شستشو داده شده است تا باور کنند دانشگاه رفتن تنها گزینه آنها در زندگی است. آنها باور کرده اند که اگر دانشگاه نروند نمی توانند کار مناسبی داشته باشند و ازدواج موفقی نخواهند داشت.

آیا رمز موفقیت در تحصیلات دانشگاهی است؟

اکثر قریب به اتفاق جامعه موفقیت را در تحصیل و داشتن مدرک معتبر دانشگاهی می دانند. ولی آیا همه می توانند پزشک و یا داروساز شوند؟ بسیاری از افراد تنها راه پیشرفت و موفقیت در زندگی را در ورود به دانشگاه می دانند . هیچ ایده و یا شغلی را بدون تحصیلات دانشگاهی نمی شناسند.

علی سخاوتی کتاب امکان را در رد این قانون نانوشته نوشته  است. کتاب امکان حاصل سالها تجربه شخصی او و همچنین سالها مطالعه و یادگیری از زندگی و آثار انسانهای بزرگی است که از هزاران سال پیش تا به امروز برای تحقق استعدادها و خلاقیت انسانها، فکر و تلاش کرده اند.

با ایده های جدید برای موفقیت آشنا شوید

سی ایده ای که در این کتاب مطرح شده است، فقط برای نوجوان های هجده ساله نیستند. هر کسی در هر مقطعی از زندگیش می تواند از این ایده ها و یا ایده های مشابه، بهره ببرد. مثلا کسی که با بحران میانسالی مواجه شده است. کسی که کارش را دوست ندارد. کسی که از زندگی کارمندی یا مجردی یا متاهلی خسته شده است. کسی که تازه بازنشسته شده است و نمی داند با بقیه زندگیش چه کار باید بکند. کسی که خرش در گل زندگی گیر کرده است. مادری که تازه مسئولیت نگهداری بچه اش را به دانشگاه سپرده است و وقت آزاد زیادی دارد. نوجوانی که تازه وارد دبیرستان یا حتی دانشگاه شده است. همه آنهایی که توانایی یادگیری دارند می توانند از این ایده ها بهره ببرند .

توضیحات تکمیلی

نویسنده

علی سخاوتی

گوینده

مهیا

حجم (مگ)

50

مدت زمان (دقیقه)

130

دیدگاهی دارید؟