0

الفبای جنایت – ۱ (صوتی)

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

الفبای جنایت جلد ۱

قتل به ترتیب حروف الفبا با نام اصلی قتل‌های ای. بی. سی، یکی از رمان های جنایی آگاتا کریستی است که در سال ۱۹۳۶ منتشر شد.

هرکول پوآرو، آرتور هستینگز و سربازرس جپ شخصیت های اصلی داستان هستند. سبک نگارش داستان در مواقعی اول شخص و در مواقعی سوم شخص است که این روش را اولین بار چارلز دیکنز، نویسندهٔ مشهور انگلیسی، در کتابخانه ی غمزده به کار گرفت و آگاتا کریستی هم این روش را در «مردی با لباس قهوه‌ای» امتحان کرد. این کتاب در آمریکا و اروپا با استقبال مردم روبه رو شد. دیوید سوشی، هنرپیشهٔ معروف نقش هرکول پوآرو، قتل های الفبایی را یکی از بهترین رمان‌های کریستی می داند. از شما دعوت می کنم این کتاب را بشنوید. 

ماجرا از زبان هِستینگز بیان می شود :
« یک نامه ی تایپ شده با امضای ABC به دست پوآرو رسیده بود که روز بیست و یکم ماه به حوادث اَندووِر توجه کند …».

« … در آن تاریخ آلیس آشِر در دکه ی روزنامه فروشی اش به قتل رسید و قاتل راهنمای الفبایی راه آهن را در آنجا جا گذاشت. تقریبا یک ماه بعد نامه ی دوم ABC رسید که نوشته بود در روز بیست و پنجم ماه به حوادث بِکس هیل توجه داشته باشید. این بار نیز دختری به نام الیزابت بارنارد به قتل رسید و راهنمای راه آهن باز هم در محل قتل جا ماند. من و پوآرو در جلسه های پلیس شرکت کردیم تا آنکه روز سی ام ماه و در ساعت ده شب، سومین نامه ی ABC رسید که در آن نوشته شده بود در تاریخ سی ام به حوادث چارلزتُن توجه کنید . پوآرو فورا به پلیس اطلاع داد و به من گفت که چمدان را آماده کنم تا هرچه زودتر با قطار به چارلزتن برویم…».

مختصری درباره نویسنده :
آگاتا کریستی، (زاده ۱۵ سپتامبر ۱۸۹۰ – درگذشته ۱۲ ژانویه ۱۹۷۶) نویسنده انگلیسی داستان‌های جنایی و ادبیات کارآگاهی بود. کریستی، اولین نویسنده‌ای است که کتاب‌هایش بیشترین ترجمه را به زبان‌های زنده دنیا داشته‌ است. پس از وی ژول ورن و سپس شکسپیر قرار دارند. آگاتا کریستی در ۱۲ ژانویه ۱۹۷۶ در ۸۵ سالگی به مرگ طبیعی درگذشت.

دیگر نسخه های این کتاب

توضیحات تکمیلی

نویسنده

آگاتا کریستی

عوامل

تهیه‌کننده رادیویی
مرضیه میرسلطانی

گویندگان

مهرخ افضلی , میكائیل شهرستانی

حجم (مگ)

57

مدت زمان (دقیقه)

175

دیدگاهی دارید؟