0

جزیره سرگردانی (صوتی)

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

جزیره سرگردانی

واقعاً ما آن طور که فکر می کنیم زندگی می کنیم؟ یا آن طور که زندگی می کنیم فکر می کنیم؟ سرگردانی آدم ها از چیست؟ راه نجات ما از جزیره های سرگردانی خودمان چیست؟ برای پیدا کردن پاسخ این سؤالات این کتاب را بشنوید.

این رمان جذاب درباره ی هویت و سرگردانی های مربوط به آن است و در قالب استعاره و داستان، تاریخ ایران را از نظر می گذراند.

مضمون داستان، سرگردانی نسلی است که در قالب شخصیت اصلی داستان، «هستی»، به تصویر کشیده می‌شود. سرگردانی او در انتخاب بین مراد به عنوان نماد روشنفکری و مدرنیته و سلیم به عنوان نماد زندگی سنتی است. او در مرکز بحران های خانوادگی و در جامعه ای بحران زده، بار اشتباه‌ های گذشتگان را بر دوش می کشد.
«جزیره سرگردانی» وصف حال دوره ای تاریخی از کشور است که همه سرگردان‌ اند؛ یکی به دنبال آرمان سیاسی، یکی به دنبال مفید بودن و عشق، یکی دیگر در پی عرفان، یکی به دنبال احساس ارزش و … همه آدم های این داستان سرگردان‌ اند. هیچ یک آرام ندارند و انگار در این سرگردانی به هم برخورد می کنند و گمان می کنند این، تقدیر یا تصمیم خودشان بوده است.
داستان با خوابی کابوس گونه از حال و هوای جنگ، پیش از صبح صادق، شروع می شود و با خوابی دلپذیر درباره ی عشق، بعد از صبح صادق پایان می یابد.

**شنیدن این کتاب را به دلیل ناآشنا بودن و نامانوس بودن فضای قبل از انقلاب برای کودکان و نوجوانان و ایجاد سوء تفاهمات عدیده، برای سنین مذکور پیشنهاد نمی کنیم. مگر اینکه خانواده ها با مطالعات و اطلاعات دقیق، اقتضائات آن دوره را برای فرزندان خود توضیح دهند

توضیحات تکمیلی

نویسنده

سیمین دانشور

عوامل

کارگردان
رضا عمرانی
ترجمه / اقتباس شنیداری
سعید اسلام زاده
تهیه‌کننده رادیویی
ناهید گودرزی
سردبیر رادیویی
ناهید گودرزی
صدابردار
علیرضا صادق زاده

گویندگان

فریبا متخصص , رضا عمرانی

حجم (مگ)

217

مدت زمان (دقیقه)

670

دیدگاهی دارید؟