0

کاپیتان گرانت

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

کاپیتان گرانت

در روز ۲۶ ژوئیه ۱۸۶۴ میلادی، یک کشتی تفریحی بسیار زیبا به نام “دونجان” که متعلق به “لرد گلناروان”، یک اصیل‌زاده اسکاتلندی بود، اولین سفر دریایی خود را در کانال شمال به سمت بندر گلاسکو آغاز کرد. بر فراز بلندترین دکل کشتی پرچم انگلیس در اهتزاز بود و در آن لرد گلناروان و همسر جوان او “هلن” و دوستانش قرار داشتند.

آنها به طور اتفاقی یک کوسه‌ماهی‌ را به قلاب انداختند و صید کردند. در شکم حیوان دریایی یک بطری پیدا کردند که درون آن سه نوشته به زبان های انگلیسی، فرانسه و آلمانی قرار داشت که حامل پیامی از یک حادثه بسیار وحشتناک بود.

پیام از این قرار بود که کشتی “بریتانیا” در سواحل “پاتاگونیا” در نیم‌کره جنوبی غرق شد. دو ملوان و “کاپیتان گرانت” به طرف خشکی رفتند و سعی کردند؛ در آن‌جا لنگر بیندازند، ولی به وسیله سرخ‌پوستان بی‌رحم دستگیر شدند. در آن کاغذها سندی مبنی بر نقشه جغرافیایی آن منطقه، به همراه طلب کمک برای آزادی آنها درج شده بود. این پیام در واقع درخواستِ کمک شخصی به نام کاپیتان “هری گرانت” بود که بیش از دو سال پیش همراه با کشتی “بریتانیا” در سواحل آمریکای جنوبی مفقود شده بود.
لرد گلناراوان و همسرش به محض اطلاع از این موضوع خود را به لندن می رسانند و از طریق یک آگهی در مورد کاپیتان گرانت در روزنامه با “مری” و “روبرت”، فرزندان کاپیتان گرانت ارتباط برقرار می کنند.

دولت از انجام هرگونه عملیات امداد و نجات برای کاپیتان مفقود شده خودداری می نماید. اما لرد گلناراوان و همسرش با دیدن وضعیت فرزندان کاپیتان گرانت، تصمیم می گیرند خود به تنهایی برای پیدا کردن و نجات او اقدام کنند.

لرد گلناراوان و همسرش به همراه فرزندان کاپیتان گرانت و خدمه کشتی دونجان عازم آمریکای جنوبی می شوند؛ در حالی که تنها راهنمای آنها متن رنگ و رو رفته یک پیام است که به سه زبان و به صورت نامفهوم نوشته شده است …

آثار دیگر  ژول ورن

توضیحات تکمیلی

نویسنده

ژول ورن

مترجم

حسین چتر نور

تعداد صفحات

123

حجم (مگ)

2.5

نوع فایل

اسکن شده

دیدگاهی دارید؟