0

مردان بی زن

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

مردان بی زن

مردان بدون زنان (انگلیسی: Men Without Women) نام کتابی‌است مشتمل بر مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه که ارنست همینگوی، نویسندهٔ اهل ایالات متحده آمریکا، در سال ۱۹۲۷ میلادی منتشر کرد.

این کتاب شامل ۱۴ داستان کوتاه است که ۱۰ داستان آن قبل از انتشار کتاب در مجلات مختلف به چاپ رسیده بود. موضوعات اصلی مطرح شده در این کتاب عبارت‌اند از: طلاق، خیانت، مرگ و گاوبازی. آدمکش‌ها، تپه‌هایی مثل فیل سفید و در کشوری دیگر، از آثار برجسته و بهترین آثار همینگوی، در این کتاب هستند.

مردان بدون زنان دومین مجموعه داستان کوتاهی است که توسط ارنست همینگوی چاپ شده‌است. در ایران اسدالله امرایی این کتاب را به فارسی برگردانده‌است.

مانوئل گارسیامرا، گاوباز معروف، روی تخت، در اتاق خود در تری‌یانا دراز کشیده بود. به علت ذات‌الریه در هر ریه‌اش لوله‌ای فرو کرده بودند. او رو به موت بود. همه روزنامه‌های آندولس، شماره مخصوص را آماده داشتند که بلافاصله به بازار بریزند. مرگ او در چند روز آینده محتمل بود. پیر و جوان عکس‌های رنگی بزرگ او را برای یادگاری خریده بودند.

گاوبازها با مردن او نفس راحتی کشیدند، زیرا در میدان کارهای می‌کرد که آنها از دستشان برنمی‌آمد. همه‌شان زیر باران در مراسم تشییع شرکت کردند. یکصد و چهل و هفت گاوباز او را تا گورستان بدرقه کردند و در کنار آرامگاه خوسه لیتو به خاک سپردند. کتاب مردان بدون زنان حاوی چهارده اثر کوتاه از آثار ارنست همینگوی با عنوان‌های گله عشق، در کشوری دیگر، بازجویی ساده ده نفر سرخ‌پوست، مسابقه سرعت، امروز آدینه است، قصه‌ای پیش‌پا افتاده، حالا دراز می‌کشم و… است.

آثار دیگر از این نویسنده

دیگر نسخه های این کتاب

توضیحات تکمیلی

نویسنده

ارنست همینگوی

مترجم

محمد عباسی

تعداد صقحات

176

حجم (مگ)

3.6

نوع فایل

اسکن شده

دیدگاهی دارید؟