0

ماد

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

ماد

کتاب ماد اثر دافنه دوموریه با ترجمه بسیار عالی عنایت الله شکیباپور این رمان که به مانند دیگرآثار دافنه دوموریه دارای یک تکنیک منحصر بفرد دافنه دوموریه خواننده را میخکوب می کنند و هیجان خاصی در خوانندهایجاد می کند.از اینروست که آلفرد هیچکاک کارگردان بزرگ جهان دو اثر از این نویسنده به فیلم بر می گرداند.
((دافنه دوموریه)) در این کتاب صحنه‌ای از تجاوز کشورهای استعمارگر را به تصویر می‌کشد .طبق یک قرارداد سیاسی ناوگان‌های امریکا در یکی از سواحل انگلستان مستقر شده بودند .در این هنگام دولت موقت در اعلامیه خود به مردم اطلاع داد که آمدن کشتی‌های امریکایی برای همکاری با انگلستان است .ماموران دریایی امریکا با مداخله در رفت و آمد مردم در خیابان‌ها به تدریج سلطه خود را مستحکم می‌کردند .
آنان برای عبور و مرور مردم مقرراتی اجرا نمودند تا جایی که هیچ شخصی بدون داشتن جواز رسمی مجاز نبود از اتومبیل خود استفاده کند .این اقدام که مخالف آزادی مردم بود، سبب شد تا از هر طرف صدای اعتراض و عدم رضایت مردم به گوش رسد .
در آن زمان زن سال‌خورده‌ای به نام((ماد)) که خانه‌نشین بود، چندین کودک بی‌سرپرست را نزد خود جمع کرد و به تربیت و تعلیم آنان همت گماشت .هر یک از این بچه‌ها در پی زندگی خود ماجراهایی آفریدند که مخاطبان، ادامه آن را در کتاب مطالعه خواهند کرد .

آثار دیگر  دو موریه

توضیحات تکمیلی

نویسنده

دافنه دو موریه

مترجم

عنایت الله شکیباپور

تعداد صقحات

337

حجم (مگ)

3.4

نوع فایل

اسکن شده

دیدگاهی دارید؟