0

آبروی از دست رفتۀ کاترینا بلوم

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

آبروی از دست رفته‌ی کاترینابلوم

«کاترینا بِلوم» زن جوان آلمانی به جرم قتل دستگیر می شود. او متهم است که آقای «گوتِن» خرابکار سیاسی را در منزلش پناه داده است. شایعه شده که او و گوتن رابطه‌ی عاشقانه دارند. آقای «هاخ»، بازرس پلیس، در بازجویی ها متوجه چیزهای دیگری می شود.

کاترینا بلوم منظم وخجالتی که تمام هفته را به کار کردن می گذراند بی آنکه وقتی برای تفریح برای خودش باقی بگذارد و حتی ” با اینکه حقوق روزهای مرخصی اش را از فه نر و بلورنا می گرفته اما در این ایام یا برای خود آنان و یا در جای دیگر کار می کرده است ” و دوستانش به سبب سخت گیری و سرد بودن، وی را “خواهر روحانی” خطاب می کنند و دکتر بلورنا و همسرش وی را تا حدی امل می دانند؛ به ناگاه در افکار عمومی به زنی بی مبالات و بی آبرو تبدیل می شود که همه ی مردم کم و بیش عکسش را روی صفحه ی اول دیده اند و در مورد رابطه ی او و ” آقای مهمان” و یا “آقای مهمان ها ” همه جور داستان سرایی کرده اند و این فروپاشی عظیم و سقوط دفعی تنها و تنها به لطف صورت می گیرد. روزنامه ای که افکار عمومی را در دست دارد و خبرنگارانش بی آنکه کوچکترین عذاب وجدانی مهمانشان شود ، نقل قول ها را تحریف و گاه وارونه می کنند.

روزنامه ای که مطالبش با چند تلفن کوچک و البته از سوی افراد بزرگ ! قابل اصلاح و تغییر است و شاید روزنامه ای که به راحتی اسم و آدرس بلوم را در اختیار خوانندگان خشمگین و متعهدش ! قرار می دهد تا وقیحانه ترین الفاظ و دشنام ها را نثارش کنند.

کاترینا از درون نابود می شود و با این وجود تنها به خاطر “لودویک عزیز” سعی می کند خودش را آرام و خونسرد نشان دهد و در پس این خونسردی تصمیمی می گیرد که هفته ای پیش از روی دادن آن اتفاقات ، اطرافیانش ممکن نبود حتی در هولناک ترین کابوس هایشان در مورد او متصور شوند.

دیگر آثار این نویسنده

اطلاعات بیشتر

نویسنده

هاینریش بل

مترجم

شریف لنکرانی

تعداد صفحات

143

حجم (مگ)

1.3

نوع فایل

اسکن شده

دیدگاهی دارید؟