0

برآورد الگوهای رگرسیونی

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

برآورد الگوهای رگرسیونی با نرم افزارهای Shazam، EViews، Stata و Microfit

کتاب برآورد الگوهای رگرسیونی با نرم افزارهای Shazam، EViews، Stata و Microfit نوشته‌ی علی شهنوازی، ضمن معرفی نرم افزارها، نحوه‌ی واردکردن داده به نرم‌افزارها و برآورد الگوهای رگرسیونی خطی و آزمون فرضیه را به طور کامل و گام به گام شرح داده است.

از تحلیل رگرسیونی معمولاً به عنوان یکی از مباحث دشوار در رشته‌های اقتصادی، مدیریتی و حسابداری یاد می‌شود. در طول سال‌های گذشته با این واقعیت مواجه شدم که علاقه‌مندان علاوه بر این‌که در به‌کارگیری نرم‌افزارهای مربوط با دشواری‌هایی مواجه هستند همزمان در تفسیر نتایج برآوردهای انجام شده نیز مشکلاتی دارند. این واقعیت‌ها در کنار برداشت‌های انعطاف ناپذیر از الگوهای رگرسیونی باعث شده در طول زمان، اشتیاق و علاقه به این دانش به ویژه برای افرادی که دارای تحصیلات نامرتبط می‌باشند، کاهش یابد.

مشاهده‌ی این نارسایی‌ها این انگیزه را ایجاد کرد که مجموعه‌ای را طراحی نمایم که مطالعه‌ی آن علاوه بر افزایش مهارت مشتاقان در کاربرد نرم افزارهای موجود، بر توان و قدرت آن‌ها در تحلیل و تفسیر نتایج نیز بیفزاید. برای انجام تحلیل‌های رگرسیونی نرم افزارهای مختلفی معرفی‌شده که در اینجا شروع مطلب با Shazam، EViews، Stata و Microfit است

دیگر آثار علی شهنوازی

توضیحات تکمیلی

نویسنده

علی شهنوازی

تعداد صفحات

56

حجم (مگ)

0.9

نوع فایل

تایپ شده

دیدگاهی دارید؟