0

اوژنی گرانده

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

اوژنی گرانده

اوژنی گرانده (به فرانسوی: Eugenie, Grandet) رمانی از انوره دو بالزاک (۱۷۹۹–۱۸۵۰)، نویسنده فرانسوی که در اواخر ۱۸۳۳ انتشار یافته است. این نخستین کتاب از کتابهای بزرگ او و به قولی شاهکار اوست.

در داستان «اوژنی گرانده» مساله تاثیر وراثت و وابستگی زندگی انسان به تاریخ گذشته نیز نشان داده شده است. اما بیشتر از هر چیز، «اوژنی گرانده» داستان شکست همه فضایل در برابر پول و جاه طللبی است. براساس رمان «اوژنی گرانده»، فیلمی نیز در سال ۱۹۶۰ به کارگردانی «سرگئی آلکسیف» ساخته شد که «میخائیل کوزاکف»، «سمیون مژینسکی»، «تاتیانا پانکووا»، «آدریانا شنگلایا» در این اثر سیاه و سفید به ایفای نقش پرداختند.
خلاصه داستان: خانواده ای به نام گرانده در شهری به نام سومور در فرانسه زندگی می کنند. مسیو و مادام گرانده تنها یک دختر به نام اوژنی دارند.یک کلفت به نام نانون هم در این خانه خدمت می کند که تبدیل به پیر دختری مهربان شده است.مسیو گرانده (باباگرانده) آن قدر شیفته ی پول و به ویژه طلا است که ذره ای عشق و محبت در وجود او یافت نمی شود.
او طوری به خانواده خود نشان می دهد که یک فرد عادی و روزمزد است.پسرعموی اوژنی از پاریس به نزد گرانده های سوموری می آید.اوژنی عاشق او می شود.عموی اوژنی به دلیل ورشکستگی پس از فرستادن پسر خود نزد برادرش با شلیک گلوله ای به زندگی خود خاتمه می دهد.بابا گرانده نمی خواهد شارل (پسرعمو) را نزد خود نگاه دارد.از طرفی اوژنی سخت شیفته ی او شده است….

نسخه های دیگر این کتاب

اطلاعات بیشتر

نویسنده

انوره دو بالزاک

مترجم

الهه تیمورتاش

تعداد صقحات

83

حجم (مگ)

2.9

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

مؤلف: اونوره‌دو بالزاک
ناشر: سپیده
مترجم: الهه تیمورتاش
زبان: فارسی
رده‌بندی دیویی: 843.7
سال چاپ: 1370
نوبت چاپ: 2
تیراژ: 10000 نسخه
تعداد صفحات: 80
قطع و نوع جلد: وزیری

دیدگاهی دارید؟