0

میراث

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

میراث

میراث نام یک کتاب ادبی است که توسط ماکسیم گورکی، نویسندهٔ اهل روسیه نوشته شده‌است. این کتاب یکی از آثار ادبی برجستهٔ جهان است.

بدون تردید گورکی یکی از نویسندگان بزرگ جهان است. او با نوشته‌های خود سبک جدیدی به نام ادبیات رئالیستی سوسیالیستی را به وجود آورد. نوشته‌های انقلابی ماکسیم گورکی و دیگر نویسندگانی که او را همراهی می‌کردند، پایه گذار نویسندگی انقلابی در روسیه شد و در آگاهی مردم و روشن کردن اذهان عموم در مبارزه علیه فقر، بی‌سوادی و بی‌عدالتی‌های اجتماعی نقشی بنیادی داشت. بیشتر شهرت گورکی به تجسم زندگی مردم عادی و رنجدیده در داستان‌هایش برمی‌گردد.

از متن کتاب:
شصت سال پیش، هنگامی که هنوز در ولگا با سرعت تصورناپذیری میلیون‌ها ثروت به دست می‌آمد، ایگنات گارده‌یف در یکی از کشتی‌های باری تاجر ثروتمندی به نام زایف به سمت بازرس خدمت می‌کرد. او مردی نیرومند و خوش سیما بود. ظاهری جذاب و گیرنده داشت، نادان و احمق هم نبود، یکی از آن مردمانی به شمار می‌رفت که همیشه و در هر کار بخت و اقبال یار و یاور ایشان است. اما نه از این جهت که ایشان با استعداد و پشتکاردار و زحمت کشند، بلکه بیشتر از این سبب که چون صاحب قدرت عظیم هستند، در وصول به هدف‌های خویش نمی‌دانند، حتی نمی‌توانند، در اطراف انتخاب وسایل کار خود بیندیشند و تعمث و تفکر کنند…

توضیحات تکمیلی

نویسنده

ماکسیم گورکی

مترجم

کاظم انصاری

تعداد صقحات

342

حجم (مگ)

5.4

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟