0

خانه

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

خانه

تونی موریسون اولین نویسنده زن سیاهپوست آمریکایی است که جایزه نوبل را دریافت کرده است. او متولد سال ۱۹۳۱ است و علاوه بر حوزه داستان‌نویسی، در زمینه‌ ادبیات کودک و نوجوان، نمایشنامه‌نویسی و آثار غیرادبی نیز فعالیت دارد. او به علاوه جوایز پولیتزر و محفل منتقدان کتاب نیویورک را نیز در کارنامه دارد.

«خانه» دهمین رمان این نویسنده است که در سال ۲۰۱۲ منتشر شده است. این رمان در ۱۷ قسمت نوشته شده است. داستان درباره زندگی مردى به نام فرانک است که به عنوان یکی نیروی ارتشی به جنگ اعزام می‌شود و بعد از بازگشت با مفاهیم تازه‌اى در زندگى شخصى و روابطش روبرو مى‌شود. اتفاقات این رمان در اوایل سال‌های دهه ۱۹۵۰ رخ می‌دهد و رابطه‌ انسان‌ها و بازگشت به گذشته‌شان را روایت می‌کند که به نوعی حکایت از تاثیر گذشته‌هایى دارد که آدم‌ها با آن تسویه‌حساب نکرده‌اند.

من آنجا بودم، ساعت ها و ساعت ها به یک دیوار موقتی تکیه داده بودم. چیزی برای دیدن نبود جز دهکده ای آرام آن پایین، سقف های پوشالی خانه ها تقلیدی بودند از تپه های دوردست، انبوهی بامبو یخ زده در سمت چپ من سر از برف بیرون آورده بود. آنجا جایی بود که ما آشغال ها مان را می ریختیم. تا آنجا که می توانستم هوشیار بودم. گوش می دادم و هر نشانه ای از چشم بادامی ها یا کسانی را می دیدم که کلاه لبه دار به سر داشتند. اغلب حرکتی نبود. اما یک روز بعدازظهر صدای خش خش آرامی را میان ساقه های بامبو شنیدم. فقط یک چیز در حرکت بود. می دانستم نباید دشمن باشـد آن ها هرگـز تک نفری نمی آمدند پس فکـر کردم شـاید یک ببـر باشد. می گفتند ببرها در تپه ها پرسه می زنند، اما هیچ کس ببری ندیده بود. بعد دیدم ساقه های بامبو از هم جدا و به طرف زمین خم شدند.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

تونی موریسون

مترجم

میچکا سرمدی

تعداد صقحات

138

حجم (مگ)

2

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟