0

جود گمنام

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

جود گمنام

«جود گمنام» رمانی از تامس هاردی، نویسنده و شاعر پرکار انگلیسی است. هاردی این اثر را در سال ۱۸۹۵ منتشر کرد و به نظر بسیاری از سخن‌سنجان و کارشناسان فن، اگر بهتر از رمان «تس دوربرویل» او نباشد کم از آن نیست.

معلم مدرسه روستای مری گرین به کرایست مینیستر می‌رود تا درسش را ادامه بدهد، کرایست‌مینستر شهری است دانشگاهی و بهشتی و خیال‌انگیز، که از دور خیال بهترین شاگرد مدرسه، جود فاولی را به سوی خویش می‌خواند.
اما چیزی که جود را از مسیر این علاقه منحرف می‌کند کشف زنان و لذت ناشی از همدمی با آنهاست، او همهٔ آرزوهایش را فدای عشق جسمانی آرابلا و نیاز روحی خود به دخترعمو سو می‌کند.این دو زن، این عشق خاکی و اثیری، جود را از مسیری که برای خود معین کرده بود دور می‌کنند و به کشمکش با جامعه وا می‌دارند…
کشمکشی که جود را به خاک مذلت می‌نشاند. تامس هاردی اصولاً خود را شاعر می‌دانست و چون با انتشار تس دوربرویل و جود گمنام و فروش خوبی که این‌دو داشتند گشایشی در وضعش حاصل آمد پس از هیاهویی که متعاقب انتشار جود در محافل ادبی درگرفت از کار رمان‌نویسی دست کشید و به شعر روی آورد.

در ۱۸۹۴ اشعار وسکس را منتشر کرد و با این‌که استقبال گرمی از آن نشد سی سال پس از آن را جز سرودن شعر به کار دیگری نپرداخت. او تا زمان مرگ شش دفتر دیگر منتشر کرد و هنگامی که دیده از جهان فرو بست دفتر هشتم برای چاپ آماده بود.

دیگر نسخه های این کتاب

اطلاعات بیشتر

نویسنده

توماس هاردی

مترجم

ابراهیم یونسی (سیروان آزاد)

تعداد صقحات

396

حجم (مگ)

5.4

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

شماره کتابشناسی ملی م‌81-19233
سرشناسه هاردی‌، تامس‌، 1840 – 1920م.
Hardy, Thomas
عنوان و نام پدیدآور جود گمنام‌/ تامس هاردی‌؛ ترجمه ابراهیم یونسی‌‌(سیروان آزاد).
مشخصات نشر تهران‌: فرهنگ نشر نو، 1381.
مشخصات ظاهری چهار،516 ص.
فروست رمان‌های کلاسیک خارجی‌.
یادداشت عنوان اصلی‌:. Jude the obscure
یادداشت کتابنامه به‌صورت زیرنویس‌.
موضوع داستان‌های انگلیسی — قرن 19م.
شناسه افزوده یونسی‌، ابراهیم‌، 1305 – 1390.، مترجم
رده بندی کنگره PZ3/ه215ج‌9 1381
رده بندی دیویی 823/8

دیدگاهی دارید؟