0

خانه رها شده

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

خانه رها شده

داستانی از ژاک تورنیه با ترجمه پرویز شهدی است. این داستان درباره زن میانسالی است که بعد از مرگ شوهرش دچار یاس و اندوهی عمیق شده و در حال و هوای عاشقانه‌ای سیر می‌کند.

این داستان روایت زندگی زنی است از اهالی پاریس که همسرش را در جنگ جهانی دوم از دست می دهد. او با مرد باستان شناسی آشنا می شود که در آمریکای جنوبی سکونت دارد و با همسر بیماری زندگی می کند که نه بهبود می یابد و نه مرد قادر به ترک اوست. عشق و علاقه ای که میان این دو به وجود می آید منحصر به یک ماه در سال می شود که آن دو همراه هم به دیدار موزه ها در سطح جهان می روند.

مرد در هر یک از این دیدارها کتابی می نویسد و زن آن را ویرایش می کند. آخرین دیدار آن ها در لندن و زمانی است که قرار سال آینده را برای دیدار چند موزه نقاشی در آمستردام می گذارند؛ اما مرد به هنگام بازگشت بر اثر تصادف می میرد و این حادثه پایان تمام انگیزه ها و امیدها در زندگی زن است. او برای غلبه بر یاس و مبارزه با ناامیدی از همان آغاز سال به آمستردام می رود و در خانه ای متروک ساکن می گردد. گفتنی است در این اثر، مبارزات زن برای به دست آوردن آرامش روحی و قبول واقعیت نبود مرد، به تصویر کشیده شده است.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

ژاک تورنیه

مترجم

پرویز شهدی

تعداد صقحات

146

حجم (مگ)

1.7

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟