0

آخرین ملاقات

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

آخرین ملاقات

کتاب آخرین ملاقات که به دست آلفرد هیچکاک نگاشته و توسط هدایت ترجمه شده است.
آلفرد هیچکاک واسه ی تمامی مردم به صورت تقریبی شناخته شده است و با فیلمهای برجای ماندهو ماندگار در سینما بعنوان یکی از صاحبان سبک و اساتید مسلم سینما به ویژه در ژانر وحشت پلیسی و معمایی به حساب می آید.
واسه ی من ساخت فیلم به معنی روایت داشتن از یک قصه می باشد . قصه ای که برخی اوقات امکان پذیر نیست و به نظر رسیده اما صد در صد قابل باور است. قصه می بایست انسانی و بحرانی باشد.
بحرانی که متولد شده ی درام بوده و درام چیزی جز زندگی نمی باشد که همه ی بخش های خسته کننده ی آن را دور بریزیم.هیچکاک زیادتر در خصوص فیلم‌های معمایی و دلهره‌آور کار می کرد. او به صورتی شگفت انگیز استاد تعلیق و دوست دار سینما و تعریف اثرهایش است.
 بریده ای از کتاب:
در جریان سالهای ۱۹۳۵ بود که هیتلر خدمت سربازی را در آلمان اجباری اعلام کرد و من در آن زمان بیست و دو سال داشتم. در همان سال بود که من پی بردم که “اسکات فیتزجرالد” آنطور که خیلی از مردم تصور می کردند، نمرده است. او هنوز در اشویل در کارولینای شمالی میزیست. من که از نیواورلئان به طرف شمال می رفتم، یک روزنامه نیویورک پست خریدم و در صفحات اول آن بود که مطلبی راجع به فیتزجرالد توجه مرا جلب کرد:
“دیشب شاعر معروف سالهای پس از جنگ، اسکات فیتزجرالد، چهلمین سال تولد خود را در اطاق خویش در یک مهمانسرا واقع در گروپارک در آشویل جشن گرفت. او دیروز مانند سایر مردم زندگی کرد. گوئی که از بیماری مهلکی که از دو سال پیش او را بستری ساخته بود، دیگر اثری باقی نیست.” خواندن این مطلب بی اختیار مرا به یاد گذشته انداخت. وقتی که ترنی که مرا به آشویل می برد، در ایستگاه راه آهن این شهر متوقف شد…

دیگر آثار این نویسنده

توضیحات تکمیلی

نویسنده

آلفرد هیچکاک

مترجم

هادی صداقت(صادق هدایت)

حجم (مگ)

1.3

تعداد صفحات

190

نوع فایل

اسکن شده

دیدگاهی دارید؟