0

میدل مارچ – جلد اول

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

میدل مارچ – ۱

میدل‌مارچ (به انگلیسی: Middlemarch) کتابی است که بررسی زندگی شهرستانی به همین نام می‌پردازد. این کتاب جورج الیوت است. این داستان هفتمین داستان او بوده که در ۱۸۶۹ میلادی آن را آغاز نموده‌است.

 

 

کتاب میدل مارچ، رمانی است نوشته ی نویسنده ی انگلیسی، جورج الیوت که برای اولین بار در سال ۱۸۷۱ به انتشار رسید. در مرکز داستان، شخصیتی روشن فکر و آرمان گرا به نام دوروتیا بروک قرار دارد که از بسیاری جهات، همانند و یادآور خود نویسنده است.

اما دقیقا همان ویژگی هایی که دوروتیا را از جامعه ی مادی گرا و متخاصم پیرامونش متمایز می سازد، این شخصیت را وارد ازدواجی کابوس وار با مردی می کند که در ابتدا فکر می کرد نیمه ی گمشده ی اوست. در داستانی موازی، دکتری جوان و همان قدر آرمان گرا به نام ترتیوس لیدگیت، عاشق دختری زیبا اما خودبین و سطحی به نام روزاموند وینسی می شود و با ازدواج با او، خود را به ورطه ی نابودی می کشاند.

جورج الیوت در این کتاب از مجموعه ای از شخصیت هایی استفاده کرده که هر کدام، نماینده ی قشری از جامعه-از کارگران و مغازه داران گرفته تا طبقه ی متوسط در حال شکوفایی و ثروتمندان-هستند. این شخصیت ها در کنار هم، تصویری فوق العاده باجزئیات و دقیق از زندگی در انگلیس در دهه ی ۱۸۳۰ به مخاطب ارائه می کنند.

کت اب میدل مارچ با کنایه ها و بینش های روانشناسانه ی فوق العاده مدرن و امروزی خود، در شکل گیری جریان ادبی واقع گرا در قرن بیستم، نقشی اساسی و تعیین کننده ایفا کرده است.

دیگر نسخه های این کتاب

اطلاعات بیشتر

نویسنده

جورج الیوت

مترجم

مینا سرابی

تعداد صقحات

626

حجم (مگ)

8.3

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامه کتاب

شماره کتابشناسی ملی م‌69-8634
سرشناسه الیوت‌، جورج‌، 1819 – 1880م.، مستعار
Eliot, George
عنوان و نام پدیدآور میدل مارچ‌/ جورج الیوت‌؛ ترجمه مینا سرابی‌.
مشخصات نشر تهران‌: نشر دنیای نو، 1369.
مشخصات ظاهری 2ج.
یادداشت ج.1 و 2 (چاپ چهارم : 1383).
یادداشت ج‌.2 (چاپ سوم‌: پائیز 1379).
یادداشت ج.2 (چاپ پنجم : 1387).
موضوع داستان‌های انگلیسی — قرن 19م.
شناسه افزوده سرابی‌، مینا، 1326 – ، مترجم
رده بندی کنگره PZ3/الف‌76م‌9 1369
رده بندی دیویی 823/8

دیدگاهی دارید؟