0

مجنون‌ تر از لیلی

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

مجنون‌ تر از لیلی

داستان تنهایی و سرخوردگی های زن معلولی است (البته پیر دختری) به نام مینو که تن به خودکشی می دهد اما پس از نجات و تحت درمان قرار گرفتن طبق دستور روان پزشک خود اقدام به نوشتن خاطرات و مسائل با اهمیت اش می کند.

“مینو” معلول جسمی است. او به خاطر مشکلات روحی و روانی و احساس پوچی به دلیل دوری از معنویات خودکشی می‌کند، اما نمی‌میرد و تنها دچار فراموشی می‌شود. خانواده‌ی او به توصیه‌ی پزشک، او را در بیمارستان روانی بستری می‌کنند. در بیمارستان پزشک معالج برای درمان مینو، او را تشویق به نوشتن می‌کند. او از دوران کودکی تا سال‌های دانشگاه را به رشته‌ی تحریر درمی‌آورد، حتی زمانی که چند عشق نافرجام را تجربه می‌کند. بعد از گذشت مدتی مادر مینو، دفترچه‌ی خاطرات پدربزرگ را در اختیار او قرار می‌دهد. با مطالعه‌ی آن دفترچه، نور امیدی درون مینو روشن می‌شود. او زندگی را در رویا تجربه می‌کند و در‌ ادامه‌ سفری معنوی (رفتن به خانه خدا) برای او اتفاق می‌افتد و این سفر، مینو را با معنویات زندگی آشتی می‌دهد.

این جان مایه و موضوع داستان است. داستانی که فاقد کنش و کشش پرداخت شده ی داستانی است چرا که هیچ چیز در حین کنش نشان داده نمی شود همه چیز صرفآً تعریف می شود بی آنکه به نمایش گذاشته شود. زبان داستان زبان غیر توصیفی است. توصیفی که می توان به واسطه آن به خواننده اطلاعات داده شود از وضعیت شخصیت و شخصیت ها از ویژگی های شخصی شان از افکار و اطلاعاتی که پیرامون کنش به دست می آید و نیز توصیفاتی که می توانند به افعالی ختم شوند که گفتگو را ایجاد می کنند .

توضیحات تکمیلی

نویسنده

مینو سامان

تعداد صقحات

212

حجم (مگ)

2.9

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟