0

عروس نخجوان

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

عروس نخجوان

علیرضا ذیحق از نویسندگان و شعرای پرکار آذربایجان است. او که زاده شهر خوی از شهرهای آذربایجان غربی است در سالهای پس از انقلاب از همکاران نزدیک دکتر حسین فیضالهی وحید، در نشریه «دده قوقود» بود. آن دو، کتاب «آذربایجان گولوشی» (یعنی: طنز آذربایجان) را منتشر کرده اند. از علیرضا ذیحق با تخلص «ع.آغ چایلی» اشعاری خوب و زیبا و مقالات نطز و ادبی در مطبوعات کشور به چاپ رسیده است.

رمان عروس نخجوان برای نخستین بار در سال ۱۳۸۶ به چاپ رسیده و یک سال بعد نسخه الکترونیکی آن توسط نویسنده اثر منتشر گردیده است. این رمان درباره ماجرای فردی است به نام جواد که با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و با باز شدن مرزهای آذربایجان، از پل چوبی ارس گذشته و به دنبال خاله اش در نخجوان میگردد. او تنها نشانی که از خاله اش دارد این است که با مادرش شبیه به دو نیمه سیبند..

ذیحق با مهارت تمام حوادث داستان کتاب عروس نخجوان را همچون قطعات پازل به هم ارتباط داده و خواننده را تا پایان اثر با شوق و اشتیاق به دنبال ماجرا میکشاند. او از چشم جواد، زندگی مردم نخجوان را همچون مینیاتوری در جلو چشم خواننده به تصویر میکشد و با حضور وی در تبریز، زندگی کاراکترهایی همچون «سفید رودی» و «دکتر اختری» از خلال داستان بیشتر روشن میشود.

بهمراه نوشتار حسن حامی در نقد این کتاب

توضیحات تکمیلی

نویسنده

علیرضا ذیحق

تعداد صفحات

117

حجم (مگ)

1

نوع فایل

تایپ شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟