0

اومون را

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

اومون را

رمان «اومون را» تنها اثر پرفروش «ویکتور پلوین» روسی نیست، در واقع تک تک رمان های او در روسیه ی پس از فروپاشی تبدیل به یک اثر جریان ساز و جنجالی شده اند، رمان های او همچون «انگشت کوچک بودا» در دنیای ادبیات انگلیسی زبان هم سرنوشت مشابهی داشتند و تا مدت ها در لیست پرفروش ترین ها حضور داشتند.

«اومون را»، یکی از مشهورترین رمان های «ویکتور پلوین»، تازه ترین ترجمه ی «پیمان خاکسار» اوست. «اومون را» در واقع اولین و مشهورترین رمان این نویسنده ی روسی است، داستانی که به گفته ی مترجم نمی توان برای آن ژانر خاصی را در نظر گرفت، خاکسار در این باره می گوید: «قهرمان اصلی رمان پسربچه ای است شیفته ی فضانوردی که سخت پی گیر وارد شدن به آکادمی فضانوردی است، اما خیلی زود با واقعیت های تلخی روبه رو می شود و نویسنده همه ی این ها را با طنزی گزنده و تلخ روایت می کند. پلوین استاد خلق کردن موقعیت هایی است که نمی توان آن را در ژانر خاصی گنجاند، او با روایتی پست مدرن سبک وسیاق خودش را خلق می کند که گاهی وقت ها هولناک و هراس آور می شوند و به ژانر علمی تخیلی تنه می زند.»

«اومون را» سال ۱۹۹۲ در روسیه منتشر شد و ویکتور پلوین را خیلی زود به شهرت رساند و ۴ سال بعد این رمان به دنیای ادبیات انگلیسی زبان هم راه یافت. پلوین اکنون از محبوب ترین نویسندگان روسیه محسوب می شود و رمان «زندگی حشرات» او همچنان در صدر پرفروش ترین رمان های مدرن روسیه باقی مانده است. تازه ترین رمان پلوین با عنوان «بتمن آپولو» اواخر سال گذشته در تیراژ ۱۵۰ هزار نسخه منتشر شد. به گفته ی ناشر، این رمان از مضمون و موضوعی بسیار تلخ برخوردار است، رمان جدید پلوین در خصوص چگونگی اتحاد بین دراکولا و کریشنا و دست های پشت پرده ی اعتراضات مسکو است.

داستان کتاب درباره‌ی پسری به نام اومون است که فضانوردی بزرگ‌ترین علاقه‌ی او در دنیاست. اومون آرزو دارد که روزی فضانورد شود و برای محقق شدن رویایش در نوجوانی به مدرسه‌ی هوانوردی ارتش شوروی می‌رود و تمام تلاشش را می‌کند که وارد آکادمی فضانوردی روسیه بشود. در طول داستان اما با اتفاقات تلخی روبه‌رو می‌شود که درمی‌یابد که واقعیت زندگی با تصورات او بسیار متفاوت است.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

ویکتور پلوین

مترجم

پیمان خاکسار

تعداد صقحات

165

حجم (مگ)

1.5

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟