0

ارلاندو (حقیقت چهار قرن زندگی)

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

ارلاندو: حقیقت چهار قرن زندگی

اثر حاضر از “ویرجینیا وولف “که نخستین بار در سال ۱۹۲۸منتشر شده توصیف زندگی شخصیت اصلی داستان ارلاندو است .زندگی ارلاندو چهار قرن به درازا می‌کشد و براساس آن نویسنده، تنوع صحنه‌ها، ماجراها، افکار و اندیشه‌ها را فرا روی مخاطب قرار می‌دهد” .ارلاندو “که نخست نجیب‌زاده‌ای “الیزابتیانی ” است، به منزله نما و تصویر روح انسانی جلوه‌گر می‌شود ;و بدین سبب در مسیر گذر تاریخ تغییر جنسیت می‌دهد تا فقط نماینده جنس مذکر نباشد .
بدین سان، نویسنده در این اثر، طرح‌هایی گوناگون از دوره پس از “ملکه الیزابت”، طی چهار قرن، عرضه می‌کند .محتوای داستان، سراسر فریاد و اعتراض و انتقادات نسبت به ارزش‌های پوچ زندگی اشرافی، نیز نوآوری‌ها و تحولاتی است که ارزش‌های انسان را به مخاطره می‌افکند و آن را در سراشیبی سقوط قرار می‌دهد” .وولف ” با نگاه منتقدانه به جامعه انگلیس در دوره یاد شده، می‌کوشد از “حقیقت ” و ارزش‌های اصولی انسانی حمایت کند ;یعنی هر آنچه درست و انسانی است تایید، و آنچه نادرست و غیر انسانی است نفی نماید .
ارلاندو نجیب زاده ای است که به عنوان نماد و تصویر روح انسانی جلوه گر می شود و در مسیر گذر تاریخ تغییر جنسیت می دهد تا فقط نماینده جنس مذکر نباشد. در این کتاب اعتراض به ارزشهای پوچ زندگی اشرافی و انتقاد از نوآوری ها و تحولاتی که ارزشهای انسانی را تهدید می کند به بهترین شکل بیان می شود. در مقدمه مترجم آمده: «بیهوده است بخواهیم داستان ارلاندو را تعریف کنیم.

در این رمان داستان در داستان می‌آمیزد گویی در هزارتویی از قصه گرفتار شده‌ایم. فقط می‌توانیم بگوییم که شخصیت اصلی رمان وولف در عصر ملکه الیزابت به دنیا می‌آید و هرگز نمی‌میرد بلکه در هر دوره و قرن پوست عوض می‌کند و چیزی دیگر می شود تا به عصر ما می رسد. به همین سبب خواندن این کتاب آسان‌تر از توصیف آن است.»

دیگر نسخه های این کتاب

اطلاعات بیشتر

نویسنده

ویرجینیا وولف

مترجم

محمد نادری

تعداد صقحات

391

حجم (مگ)

5.1

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

شماره کتابشناسی ملی م‌80-22591
سرشناسه وولف‌، ویرجینیا، 1882 – 1941م.
Woolf, Virginia
عنوان و نام پدیدآور ارلاندو (حقیقت چهار قرن زندگی‌) / نوشته ویرجینیا وولف‌؛ ترجمه محمد نادری‌.
مشخصات نشر تهران‌: امیرکبیر، 1381.
مشخصات ظاهری 392 ص.
یادداشت عنوان اصلی‌: .Orlando
یادداشت چاپ چهارم: 1388.
موضوع داستان‌های انگلیسی — قرن 20م.
شناسه افزوده نادری‌، محمد، 1329 -، مترجم
رده بندی کنگره PZ3/و87الف‌4 1380
رده بندی دیویی 823/912

دیدگاهی دارید؟