0

پارک منسفیلد

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

پارک منسفیلد

مَنسفیلد پارک داستانی از جین آستن است. این داستان بین سال‌های ۱۸۱۱ تا ۱۸۱۳ در کلبهٔ چاوتون نوشته شده و در ژوئیه ۱۸۱۴ منتشر شده‌است.
به سبب شهرتی که جین آستن با انتشار دو رمان عقل و احساس و غرور و تعصب پیدا کرده بود، منسفیلد پارک به سرعت به فروش رسید و در سال ۱۸۱۶ تجدید چاپ شد.
بسیاری از منتقدان منسفیلد پارک را اثری متفاوت از بقیهٔ آثار جین آستین دانسته‌اند، و بسیاری از خوانندگان رمان‌های جین آستین با خواندن منسفیلد پارک به حیرت افتاده‌اند و برخی آن را اثری برتر دانسته‌اند (که در زمانهٔ ما این نظر رواج بیشتری دارد) و برخی دیگر، برعکس. در این رمان، آداب و رسوم و مراوده‌های اجتماعی در بسیاری از موارد با اصول اخلاقی در تعارض قرار می‌گیرند.
زرق و برق‌های ظاهری در برابر فضیلت‌های اخلاقی رنگ می‌بازند. آدم‌ها دو دسته‌اند: دسته‌ای از آن‌ها از خواست‌ها و امیال خود تبعیت می‌کنند، اما دسته‌ای دیگر به وظایف خود پایبند می‌مانند. جین آستین در این رمان نشان می‌دهد که میان آنچه می‌خواهیم انجام دهیم و آنچه باید انجام دهیم چه تفاوت‌هایی وجود دارد.

این رمان چندین بار به فیلم‌های تلویزیونی و سینمایی درآمده.

 

 

خلاصهٔ داستان

این رمان از سرگذشت پر فراز و نشیب دختری حساس، خوش قلب و محجوب می‌گوید که شاهد ماجراها، دسیسه‌ها و عشق‌های آدم‌های دور و بر است و در گرداب حوادث احساسات خود را مهار می‌کند. پس از آفتابی شدن ماجرایی خیانتکارانه، نظم و آرامش رخت می‌بندد و اتفاق‌هایی غیرمنتظره قهرمان داستان (فانی پرایس) را به کام خود می‌کشد، اما او همچنان بر فضیلت‌های خود پافشاری می‌کند. گربهٔ مزاحم آرگوس فیلچ، سرایدار هاگوارتز، در داستان‌های هری پاتر، خانم نوریس نام دارد که این اسم از شخصیت فضول این داستان قرض گرفته شده. (جین آستن از نویسندگان مورد علاقهٔ جی. کی رولینگ، نویسندهٔ داستان‌های هری پاتر بوده‌است).

نسخه های دیگر این کتاب

اطلاعات بیشتر

نویسنده

جین آستن

مترجم

مریم حقیقی

تعداد صقحات

256

حجم (مگ)

2.1

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

شماره کتابشناسی ملی م85-35042
سرشناسه اوستین‌، جین‌، 1775 – 1817م.
Austen, Jane
عنوان و نام پدیدآور منسفیلد پارک / جین آستین ؛ ترجمه رضا رضایی.
مشخصات نشر تهران: نشرنی، 1386.
مشخصات ظاهری 543 ص.
وضعیت فهرست نویسی فاپا
یادداشت عنوان اصلی:. Mansfield park
یادداشت این کتاب قبلا تحت عنوان " پارک مانسفیلد " با ترجمه مریم حقیقی توسط انتشارات کوشش منتشر شده است.
یادداشت چاپ دوم: 1386.
یادداشت چاپ سوم: 1388.
یادداشت چاپ هفتم: 1392.
یادداشت واژه‌نامه.
عنوان دیگر پارک مانسفیلد.
موضوع داستان‌های انگلیسی — قرن 19م.
شناسه افزوده رضایی‌، رضا، 1335 -، مترجم
رده بندی کنگره PZ3/الف875پ2 1386
رده بندی دیویی 823/6
قطع و نوع جلد: رقعی (گالینگور)

دیدگاهی دارید؟