0

کجا می روی؟

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

کجا می روی

 «کجا می روی؟» یکی از آثار کلاسیک معروفِ تاریخ ادبیات است که در گونه حماسی نوشته شده و در ایران نیز همانند بسیاری از کشورها خوانندگان فراوانی داشته است. این موفقیت و استقبال از این رمان در چند نسل تداوم داشته و تا به امروز رسیده است. برای این موفقیت در ایران دلایلی چند می‌توان یر شمرد. علاوه بر جذابیت های خود رمان به عنوان اثری تاریخی با داستانی حماسی و عاشقانه که پر فراز و نشیب و سرگرم کننده است،
ترجمه موفق حسن شهباز که توانسته به زبانی متناسب، برخوردار از ادبیت و البته روان را ارائه کند، اهمیت بسیار داشته است. همچنین باید اشاره کرد به نمایش اقتباس سینمایی این رمان که با استقبال زیادی در ایران روبه رو شد و حتی امروزه نیز اثری محبوب در میان کلاسیک های تاریخی سینما محسوب می شود. این رمان که در ایران برای نخستین بار در سال ۱۳۳۳ منتشر شد ابتدا با نام هوس‌های امپراطور شناخته می شد.
انتخاب این نام که البته با محتوای کتاب بیگانه نیست، به نظر ریشه در جذب تعداد بیشتری از مخاطبان داشته باشد. شهرت این نام تا آنجا بود که اقتباس سینمایی این فیلم نیز با همین نام در ایران نمایش داده شد. فیلم «کجا می روی؟» یا هوس های امپراطور که در سال ۱۹۵۱ در هالیوود توسط مروین له روی ساخته شد که محتوای غنی کتاب و پرداخت سینمایی قدرتمند آن دست به دست هم داده و این فیلم را به یکی از آثار حماسی ماندگار تاریخ سینما مبدل ساخت.
حسن شهباز این رمان را از روی ترجمه انگلیسی آن توسط جرمیا کاترین به فارسی برگردانده است. ترجمه ای که به گفته شهباز نه تنها اصالت رمان را تا حد زیادی حفظ کرده بلکه نقش بسیاری نیز در شناخته شدن آن در جهان داشته است. جذابیت این داستان به حدی است که حتی تماشاگران فیلم نیز پس از دیدن آن، مشتاق خواندن رمان هستند و برعکس.

دیگر نسخه های این کتاب

اطلاعات بیشتر

نویسنده

هنریک سینکویچ

مترجم

حسن شهباز

تعداد صقحات

541

حجم (مگ)

7.6

نوع فایل

اسکن شده

دیدگاهی دارید؟