0

شایعه

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

شایعه

رمان نایاب “ شایعه ” اثر مشهور لیلیان هلمن می‌باشد. این کتاب توسط گئورگیس آقاسی در سال ۱۳۳۲ خورشیدی به فارسی ترجمه شده است.

رمان شایعه اسکن شده از روی یک نسخه قدیمی و بسیار خوانا می‌باشد. این رمان در شمار نخستین آثار کلاسیک اروپایی است که به زبان فارسی ترجمه شده است.

مروری بر کتاب

داستان ما در یک روز فرح بخش بهاری شروع می شود…
از یک نجوا آغاز شد و به فریادهای رسوا کننده پیوست! از یک دلهره پا گرفت و به دردی جانگداز پایان یافت … در آغاز فقط یک زمزمه ٬ یک حرف سرسری ٬ یک شایعه بود ٬ ولی بعد …!

مدرسه شبانه روزی دخترانه رایت دربی هیجده میل از شهر لان ست فاصله داشت. این مدرسه دارای چند اتاق بود که یکی از اتاق های بزرگ آن مختص تدریس بود. از این اتاق علاوه بر تدریس به عنوان اتاق نشیمن نیز استفاده میشد. اتاق مزبور دو در بزرگ داشت و بسیار تمیز و مرتب بود. علاوه بر میز تحریر دو نیمکت بزرگ و چند صندلی نیز آنجا قرار داشتند. مدرسه شبانه روزی مزبور توسط، دو دختر بیست و هشت ساله و سی ساله اداره میشد.

این دو زن که یکی “کارن رایت” و دیگری “مارتا دوبی” نام داشت، تمام سرمایه و اندوخته چند ساله خود را روی هم گذاشته و ساختمان مدرسه را خریداری کرده و بالاتفاق آن را اداره می نمودند و خودشان به شخصه به کارهای تدریس و همچنین پخت و پز رسیدگی می کردند. عمۀ مارتا که “مورتار” نامیده میشد، نزد آنان به سر می برد و او نیز گاهی اوقات در امر تدریس ایشان را کمک می کرد.

بدین ترتیب کارن دوست صمیمی اش مارتا و عمه او مورتار توانسته بودند آموزشگاه شبانه روزی معتبری تاسیس نمایند. در حدود چهارده شاگرد در آنجا بطور خصوصی تحصیل می کردند و تابستانها به منازل خود بازمی گشتند.

اطلاعات بیشتر

نویسنده

لیلیان هلمن

مترجم

گیورگیس آقاسی

تعداد صفحات

144

حجم (مگ)

2.3

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟