0

چهارخانه سیاه – سپید

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

چهارخانه سیاه – سپید

مروری بر کتاب:
“آنا ویگاندت”، معلم جدید، به خوبی متوجه شده که “جین”، دخترک سیاه‌پوست، تمام کلاس را در مشت خویش دارد. جین دختر یک زن سفیدپوست آلمانی و یک سرباز سیاه آمریکایی است.

تنها دانش‌آموزی که مشکلات فراوانی برای “آنا” به وجود آورده اوست. پس از یک غیبت طولانی، زمانی که معلم برای بررسی اوضاع پا به خانه‌ی دخترک می‌گذارد متوجه می‌شود مادر وی دقایقی قبل فوت کرده و اکنون جین نوجوان در این دنیای بزرگ تنها و بی‌سرپرست باقی مانده است.

معلم، جین را نزد خویش می‌پذیرد و به رغم مشکلات اولیه، آن‌ها به خوبی با یک‌دیگر کنار آمده و به دوست یک‌دیگر تبدیل می‌شوند. در تعطیلات مدارس، جین به دعوت پدرش، به ایالات جنوبی آمریکا سفر می‌کند.

در آن‌جا او دچار تناقض عجیبی می‌شود. در ایالتی که پدر ساکن است، بیش‌تر مردم سیاه‌پوست‌اند و علاوه بر آن از موقعیت‌ مالی بسیار خوب و بالایی برخوردارند. آن‌ها سعی دارند به جین بقبولانند که سیاه‌ها از سفیدها برترند و شیوه‌ی تفکرشان نیز با یک‌دیگر متفاوت است.

جین گمان می‌کند تمام سیاه‌های آمریکا همین‌طور مرفه و شادند تا زمانی که وارد نیویورک شده و محله‌های سیاه‌پوست‌نشین آن‌جا را از نزدیک دیده و قلبش از این همه بدبختی و رنج به درد می‌آید…

توضیحات تکمیلی

نویسنده

الزه کلبرگر

مترجم

زهره زادسر

تعداد صقحات

حجم (مگ)

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟