0

اسرار هزار ساله

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

این کتاب به دلیل قوانین سایت قابل دریافت نیست.


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

اسرار هزار ساله

اسرار هزار ساله مجموعه‌ای از علی اکبر حکمی زاده است که همراه با نشریه پرچم در سال ۱۳۲۲ به چاپ رسید. نویسنده در این جزوه هدف نگارش را زدودن انحرافات از جامعه دینی دانسته و با اشاره به رفتار و اعتقاد دوگانه مردم ایران، تحریفاتی که در دین صورت گرفته شده را بیان می‌کند.

این جزوه شرح تفصیلی ۱۳ پرسشی است که در آغاز ۱۳۲۲ برای روحانیون و علمای دینی فرستاده بود ولی پاسخی دریافت نکرده بود. بعد از انتشار این جزوه خالصی زاده اقدام به پاسخگویی به آن در نشریه آیین اسلام کرد. آیت الله روح‌الله خمینی هم کتاب کشف الاسرار را در رد این کتاب نوشته‌است.

در مورد علت نام‌گذاری جزوه به اسرار هزار ساله، حکمی زاده بیان می‌کند: «می‌گویید هر که را اسرار حق آموختند، مهر کردند و زبانش دوختند؛ می‌گویم این چگونه اسراری است که تنها به مردمان زودباور و بی‌سواد حق دارید بگویید و نشان دهید ولی پای مردمان دقیق و کنجکاو که به میان می‌آید، انگار جزء اسرار می‌شود. اگر سر است به هیچ‌کس نباید گفت و اگر نیست، باری یکبار آن را در چنین مجلسی آشکار کنید» در مورد نام گذاری مجموعه به این نام، حکمی زاده چنین بیان می کند: «می گویید: هر که را اسرار حق آموختند، مهر کردند و زبانش دوختند.

می گویم: این چگونه اسراری است که تنها به مردمان زود باور و بی سواد حق دارید بگویید و نشان دهید؛ ولی پای مردمان دقیق و کنجکاو که به میان می آید،‌انگار جزء اسرار می شود؟ اگر سرّ است به هیچ کس نباید گفت و اگر نیست، باری یک بار آن را در مجلسی آشکار کنید.»

دیگر کتاب های ممنوعه (خارج از دسترس)

اطلاعات بیشتر

نویسنده

علی اکبر حکمی زاده

تعداد صفحات

49

حجم (مگ)

0.3

نوع فایل

تایپ شده

دیدگاهی دارید؟