0

بالا بلندتر از هر بلند بالایی

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

بالا بلندتر از هر بلند بالایی

کتاب حاضر، اثر «جِی.دی. سلینجر» نویسنده منزوی و محبوب آمریکایی (۱۹۱۹م) است.
داستان ماجرای زندگی یک خانواده آمریکایی به نام «گلس» است. هر کدام از اعضای خانواده، به گوشه‌ای از زندگی خود چسبیده و درگیر روزمرگی‌های زندگی مدرن آمریکایی شده‌اند. تا حدی که هیچ کدام فرصت شرکت در مراسم ازدواج یکی از اعضای خانواده را ندارند. داماد «سیمور» است که موضوع اصلی تمام بحث‌های این خانواده است و برادرش بار بزرگترین فرزند نابغه خانواده گنس را بر دوش می‌کشد و شاهد ماجراهای مختلف خانواده‌اش است که سردی و بی‌تفاوتی خانواده‌اش تأثیر بسزایی روی وی می‌گذارد.
محور اصلی داستان زندگی و مرگ تراژیک سیمور گلس ارشد ـ یا در واقع مرشد ـ فرزندان خانواده‌ی گلس است که از زبان بادی گلس روایت می‌شود. بسیاری از منتقدان، بادی گلس را خود دیگر سلینجر خوانده‌‌اند.
روایت روز عروسی سیمور و موریل و ماجرای غیبت داماد در این مراسم از زبان بادی گلس است.سالینجر در این کتاب به شخصیت سیمور پسر ارشد خانواده گلس می‌پردازد. برادر بزرگ زویی و فرانی. روایت از زبان بادی برادر کوچکتر سیمور است. تنهایی و انزوا طلبی سیمور یادآور تنهایی سالینجر است ودر پیشگفتار به وضوح سالینجر صحبت می‌کند.
در رمان بالا بلند‌تر از هر بلند بالایی، سلینجر از روایتی واقع‌گرا و در عین حال طربناک بهره جسته است.این سبک روایی که در اکثر داستان‌های سلینجر به چشم می‌خورد آثار او را ملموس و هر چه بیشتر به خواننده نزدیک جلوه می‌دهد.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

جی دی سالینجر

مترجم

شیرین تعاونی

تعداد صقحات

129

حجم (مگ)

1.3

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟