0

خواب گران

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

خواب گران

خواب گران (انگلیسی: The Big Sleep‎) یک کتاب از سری فیلیپ مارلو از ریموند چندلر است که توسط انتشارات آلفرد ای. کناف منتشر شد. قاسم هاشمی‌نژاد این کتاب را در سال ۱۳۸۲ به فارسی برگردانده است.

در داستان حاضر “فیلیپ مارلو” کارآگاهی خصوصی است که از سوی ژنرالی پیر و نیمه فلج به کار گرفته می شود تا ماموریتی را انجام دهد. ژنرال صاحب دو دختر جوان و زیباست که یکی از آنها به نام “کارمن” تعدادی سفته امضا شده نزد مردی به نام “گایگر” دارد و ژنرال می خواهد به هر نحوی که شده سفته ها را باز پس بگیرد. در این میان کارآگاه درگیر ماجراهایی مرگبار می شود که شرح آن در کتاب آمده است.
در مرکز داستان این اثر، کارآگاهی تحصیل کرده، شجاع و باتجربه به نام فیلیپ مارلو قرار دارد. این رمان، باعث تثبیت جایگاه چندلر به عنوان یکی از برترین نویسندگان داستان های کارآگاهی شد و سبک نگارش ماهرانه و ادبی این نویسنده، طیف گسترده و متنوعی از مخاطبین و طرفداران را برایش به ارمغان آورد.
میلیونری در حال مرگ، فیلیپ مارلو را استخدام می کند تا کسی که از یکی از دو دختر دردسرساز او اخاذی می کند را دستگیر نماید. مارلو پس از مدتی درمی یابد که این پرونده، چیزی بسیار بزرگتر از اخاذی و باج گیری است. آدم ربایی، دروغ، فتنه انگیزی و قتل، تنها تعدادی از مسائلی هستند که مارلو باید با آن ها دست و پنجه نرم کند.

اطلاعات بیشتر

نویسنده

ریموند چندلر

مترجم

قاسم هاشمی نژاد

تعداد صقحات

304

حجم (مگ)

5

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

مؤلف: ریموند چندلر
ناشر: کتاب ایران
مترجم: قاسم هاشمی‌نژاد
زبان: فارسی
رده‌بندی دیویی: 813.52
سال چاپ: 1382
نوبت چاپ: 1
تیراژ: 2000 نسخه
تعداد صفحات: 304
قطع و نوع جلد: رقعی (شومیز)
شابک 10 رقمی: 964588702X
شابک 13 رقمی:

دیدگاهی دارید؟