0

آدمکش کور

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

آدمکش کور

آدمکش کور (به انگلیسی: The Blind Assassin) یک رمان نوشته شده توسط نویسنده کانادایی، مارگارت اتود است. این رمان اولین بار در سال ۲۰۰۰ منتشر شد و در برگیرنده رویدادهایی در قرن بیستم و کشور کانادا است.

این رمان در سال ۲۰۰۰ برنده جایزه ادبی من بوکر و جایزه همت و همچنین نامزد دریافت جایزه ادبیات داستانی زنان و جایزه ایمپک دوبلین در سال ۲۰۰۲ شد.

رمان دربردارنده‌ی دو روایت جداست. روایت اول روابط مخفی زن و مردی عاشق را به تصویر می‌کشد که در مکان‌ها گوناگون به دیدار یکدیگر می‌روند، مرد در این ملاقات‌ها برای زن داستان‌هایی تخیلی که در فضایی دیگر رخ می‌دهد را تعریف می‌کند.

روایت دوم درباره‌ی پیرزن ۸۰ ساله‌ای به اسم آیریس است که در حال نگارش خاطرات و رویدادهای دوران جوانی خودش و خواهرش لورا است.

این خاطرات با خودکشی خواهرش شروع می‌شود و کم‌کم دوران کودکی خود و لورا را مرور می‌کند. آیریس در جوانی نسبت به خانواده‌اش احساس مسئولیت بسیاری داشته و به خاطر فداکاری برای خانواده‌اش تن به ازدواج با مردی ثروتمند می‌دهد که رابطه‌ای سرد و خاموش را دربرداشته است. سرانجام این دو داستان به یکدیگر پیوند می‌خورند و رمان «آدمکش‌ کور» را می‌سازند.
نقطه‌ی قابل توجه این کتاب هنگامی ‌است که آیریس به تدریج واقعیت‌هایی را دربارۀ خانواده‌ی خود می‌فهمد و متوجه می‌شود که در اصل چه اشتباهی مرتکب شده و مقصر آن چه کسی است.

دیگر اثار این نویسنده

اطلاعات بیشتر

نویسنده

مارگارت اتوود

مترجم

شهین آسایش

تعداد صقحات

636

حجم (مگ)

10.5

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

شماره کتابشناسی ملی م‌81-25453
سرشناسه اتووود، مارگارت‌، 1939 – م.
Atwood, Margaret
عنوان و نام پدیدآور آدمکش کور/ مارگارت اتوود؛ ترجمه شهین آسایش‌.
مشخصات نشر تهران‌: ققنوس‌، 1382.
مشخصات ظاهری 665 ص.
فروست ادبیات جهان‌؛ 47. رمان‌؛ 41.
یادداشت عنوان اصلی‌: The blind assassin.
یادداشت چاپ دوم‌: 1383.
موضوع داستان‌های آمریکایی — قرن 20م.
شناسه افزوده آسایش‌، شهین، مترجم
رده بندی کنگره PS3552 /ت9آ44 1382
رده بندی دیویی 813/54

دیدگاهی دارید؟