0

دیوانگی در بروکلین

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

دیوانگی در بروکلین

کتاب «دیوانگی در بروکلین» نوشته‌ی «پل استر» و ترجمه‌ی «خجسته کیهان» است.

 

 

در رمان دیوانگی در بروکلین همه‌ی دغدغه‌ها و دل‌مشغولی‌های پل‌استر با یکدیگر مرتبط می‌شوند. آدم‌های داستان سرنوشت خویش را می‌سازند و در آرمان شهری که در ذهن خود ساخته‌اند به دلخواه‌شان زندگی می‌کنند.

اما تا کی؟» در قسمتی از کتاب می‌خوانیم: «خیلی وقت است او را ندیده‌ام، اما اگر اطلاعات ماری‌الن درست باشد، خبر خوبی است. معنی‌اش این است که حال استنلی بهتر است و می‌خواهد بار دیگر زندگی کند. الان دو دقیقه است که پسرم رفته. اگر اشتباه نکرده باشم، استنلی به تلفن جواب داده و در فکر وسیله‌ای هستند که شما سه تا را ببرند بالا.

البته این از آن چیزهاست. اگر استنلی دوباره شروع به کار کند، شما اولین مشتری‌های مهمانسرای چاودر خواهید بود. واقعا که از آن چیزهاست، نه؟» کتاب حاضر را نشر «افق» منتشر کرده است.

ناتان پیرمردی ۶۰ ساله است که از همسر سابقش جدا شده ، ارتباطی با سایر فامیل ندارد ، سرطان گرفته و به دنبال مکانی آرام است تا سال های آخر عمر خود را در آنجا سپری کند . دوستی به او بروکلین را معرفی می کند و ناتان راهی آنجا می شود . ناتان دو خواهرزاده دارد که سالهاست از آنها بی خبر است . بعد به طور ناگهانی در بروکلین با تام برخورد می کند او پسری باهوش و عاشق ادبیات بوده که در دوره دکترا ناگهان به همه چیز پشت پا زده ، از تنهایی و کثیفی دنیا دلزده به بروکلین آمده و در یک کتاب فروشی کار می کند .
به همین ترتیب شخصیت های قصه اضافه می شوند . آدمهای خسته ، تنها و شکست خورده که در بروکلین به دنبال دنیای آرمانی و ارزوهای دست نیافتنی خود هستند . انسان هایی تنها که در کنار هم و با رویاهای دیوانه وار خود بار دیگر زندگیشان را ارزشمند می کنند . روری خواهر تام ، دختری که از نوجوانی از خانه فرار کرده و دربند فرقه ای شدید مذهبی است ….. لوسی دختری حاصل از یک عشق موقت و تنها وسرخورده ……..نانسی زنی استثنائی که همسری مردی ناچیز است مردی که نانسی تنها زن زندگی او نیست و نانسی زنی است که حاضر است بارها و بارها عشقش را ببخشد …….
دیوانگی در بروکلین از آن کتابهایی است که داستان خاص و موضوع خیلی مشخصی ندارد و این نه تنها به کتاب صدمه ای نزده بلکه اونو زیبا تر هم کرده. شخصیتهای داستان چه فرعی و چه اصلی ناگهان سرنوشتشان به یکدیگر پیوند میخورد و این پیچیدگی داستان را جالبتر از پیش میکند. خیلی ها معتقدند که این کتاب از بهترین ها یا بهترین کتاب پل استر است.
کتاب برنده جایزه آستریویاس از کشور اسپانیا شده است

توضیحات تکمیلی

نویسنده

پل استر

مترجم

خجسته کیهان

تعداد صقحات

359

حجم (مگ)

3.9

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

شماره کتابشناسی ملی م‌85-14402
سرشناسه اوستر، پل‌، 1947 – م.
Auster, Paul
عنوان و نام پدیدآور دیوانگی در بروکلین‌/ پل استر؛ ترجمه‌ی خجسته کیهان‌.
مشخصات نشر تهران‌: افق‌، 1386.
مشخصات ظاهری 357 ص.
فروست ادبیات امروز. رمان؛ 35.
وضعیت فهرست نویسی برونسپاری (فاپا (چاپ دوم))
یادداشت عنوان اصلی: The Brooklyn Follies, 2006.
یادداشت چاپ دوم.
یادداشت چاپ چهارم:‌1392.
موضوع داستان‌های آمریکایی — قرن 20م.
شناسه افزوده کیهان‌، خجسته‌، 1327 -، مترجم
رده بندی کنگره PS3552 /و5د9 1386
رده بندی دیویی 813/54

دیدگاهی دارید؟