0

آشفتگی های ترلس جوان

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

آشفتگی های ترلس جوان

آشفتگی‌های ترلس جوان (به آلمانی: Die Verwirrungen des Zöglings Törleß) رمانی از روبرت موزیل نویسنده بزرگ اتریشی که در سال ۱۹۰۶ منتشر شد. ترجمه فارسی این رمان توسط محمود حدادی از طرف نشر بازتاب‌نگار در سال ۱۳۸۱ عرضه شده‌است. این رمان همچنین نمونه از سنت رمان تربیتی Bildungsroman به شمار می‌رود.

طرح داستان

ترلس نوجوانی است که در یک مدرسه شبانه‌روزی نظامی تحصیل می‌کند. انضباط سختگیرانه‌ای بر مدرسه حاکم است اما ترلس و همکلاسی‌هایش پنهانی رفتارهای خشونت‌آمیز و غیر متعارف جنسی را تجربه می‌کنند.

روبرت موزیل نویسنده ی بزرگ اتریش در قرن بیستم است. در ادبیات کلاسیک نوین او را با مارسل پروست و جیمز جویس مقایسه می کنند. روان پژوهی استادانه و شجاعانه ی او باعث شده است «کالبد شکاف زندگان» لقب بگیرد.
رمان حاضر اولین اثر اوست، و در سرآغاز قرن پرفاجعه بیستم، یعنی در سال ۱۹۰۳ نوشته شده است و از تجربه های دوران تازه جوانی او نشانی دارد.
این رمان به شرح شکنجه سازمان یافته پسری دبیرستانی به دست هم کلاسی هایش می پردازد، و می نمایاند که چگونه در پس پوسته نازک متانت مدنی آدم ها، غرایزی زمخت، زورآمیز و حیوانی؛ هردم آماده جهش، کمین گرفته اند.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

روبرت موزیل

مترجم

محمود حدادی

تعداد صقحات

192

حجم (مگ)

5.6

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟