1

روز شغال

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

روز شغال

فردریک فورسایت بیش از ۴۰ سال پس از این که نخستین رمانش با عنوان «روز شغال» را ظرف فقط ۳۵ روز نوشت، با دریافت جایزه خنجر الماس که برای دستاوردهای یک عمر در آثار جنایی اهدا می شود، تجلیل شد.

این نویسنده ۷۳ ساله جایزه ای را از سوی نویسندگان آثار جنایی دریافت کرده که پیش از او نویسندگان برجسته ای چون پی.دی.جیمز، جان لوکری و راس راندل از آن خود کرده بودند.

او که نویسنده ۱۱ رمان پرفروش است و تنها از «روز شغال» او بیش از ۱۰ میلیون نسخه به فروش رسیده، برای نوشتن آثاری سرشار از دقت و زیرکی شناخته می شود.

«روز شغال» که نخستین رمان فورسایت است و داستان ترور پرزیدنت دوگل رییس جمهور فرانسه را روایت می کند، تعریف جدیدی از آثار دلهره آور به سبک جدید را با سبک داستان گویی اش ارایه کرد. این نویسنده با تاکید بر واقع گرایی و اطلاعات خاص درونی ارایه شده در آثارش، از سوی انجمن نویسندگان آثار جنایی شایسته این تجلیل شناخته شد. این انجمن فورسایت را «نویسنده بزرگ ترین آثار تریلر دوران ما» نامیدند و پیتر جیمز رییس این انجمن افزود فورسایت با رسیدن به استانداردهای جدید از صحت تحقیق خود برای نوشتن آثار جنایی و دلهره آور، نقشی تاثیرگذار در کار او و هم نسلانش داشته است.

پاریس، در یک روز سرد ماه مارس، ساعت شش و چهل و پنج دقیقه صبح، مردی که روبروی جوخه اعدام قرار گرفته بود بیش از هر کس سردی هوا را حس میکرد…

پس از تلاش نافرجام برای ترور دوگل در اوت سال ۱۹۶۲،گروه oas با مشکلات قابل توجهی روبرو می شود و بسیاری از روسای آن شناسایی می شوند. رئیس جدید گروه، سرهنگ رودن تصمیم می گیرد تا آدمکشی حرفه ای را که هیچ ارتباطی با گروه ندارد، اجیر کند. مردی انگلیسی با اسم رمز شغال انتخاب می شود که خونسردی اش بزرگترین امتیازش است و …

توضیحات تکمیلی

نویسنده

فردریک فورسایت

مترجم

سورنا مهرداد

تعداد صفحات

503

حجم (مگ)

4.8

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟