0

خوشه های خشم

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟

توضیحات

خوشه های خشم

خوشه‌های خشم (به انگلیسی: The Grapes of Wrath) رمانی از نویسندهٔ آمریکایی، جان استاین‌بک است.

این رمان در محکومیت بی‌عدالتی و روایت سفر طولانی یک خانوادهٔ تنگدست آمریکایی است که به امید زندگی بهتر، از ایالت اوکلاهما به کالیفرنیا مهاجرت می‌کنند؛ اما اوضاع آن‌گونه که آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند پیش نمی‌رود. اتفاقات این رمان در دههٔ ۱۹۳۰ میلادی و در سال‌های پس از بحران اقتصادی بزرگ آمریکا روی می‌دهد.

کتاب خوشه‌های خشم به قدری عمیق است که انتقال اثراتی که بر جای می‌گذارد معمولاً غیرممکن است. داستان مهاجرت امروزی، از خیل کوچ آمریکا است چرا که جمعیت زیادی از کشاورزان مستاصل که زمینی ندارند به زمین‌های حاصلخیز کالیفرنیا دل بسته‌اند.
در اینجا خشم وجود دارد، اما شور و شوق عمیقی از مردی وجود دارد که با ذهن و قلب خود از دانسته‌های خود از مردم صحبت می‌کند؛ بنابراین خواننده کتاب خوشه‌های خشم احساس می‌کند که آن‌ها باید فکر، احساس و صحبت و زندگی کنند. یک تصویر مبهم و لحظه ای از تاریخ است که در حال به وجود آمدن می‌باشد.
یک کتاب معمولی نیست. بلکه کتابی است برای افرادی که دارای وجدان اجتماعی بیدارهستند یا برای افرادی که خواهان رویارویی با بخشی از زندگی آمریکایی هستند که متمایز شده و باید متمایز شود. استاین‌بک این رمان را در سال ۱۹۳۹ منتشر کرد. وی برای نگارش این رمان برندهٔ جایزهٔ پولیتزر شد.
این رمان هم‌اکنون جزو چهل اثر کلاسیک سدهٔ بیستم به‌شمار می‌آید. مجلهٔ تایم نیز این رمان را در فهرست صد رمان برتر انگلیسی‌زبان از سال ۱۹۲۳ تا سال ۲۰۰۵ جای داده‌است. جان فورد در سال ۱۹۴۰ فیلمی با همین نام با هنرپیشگی هنری فوندا براساس داستان این کتاب ساخته‌است.

فیلمنامه اقتباسی از این رمان را نانالی جانسون نوشته که در مجموعه ای با عنوان «بهترین فیلمنامه‌های قرن بیستم» با ویرایش جان گاسنر و دادلی نیکولز در ۱۹۴۳ منتشر شده‌است. این کتاب در ایران توسط شاهرخ مسکوب و عبدالرحیم احمدی رضا اسکندری و عبدالحسین شریفیان به فارسی ترجمه شده‌است.

دیگر نسخه های این کتاب

اطلاعات بیشتر

نویسنده

جان اشتاین بک

مترجم

شاهرخ مسکوب عبدالرحیم احمدی

تعداد صقحات

818

حجم (مگ)

11.6

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

شماره کتابشناسی ملی م‌78-23289
سرشناسه استاین‌‌بک‌، جان ارنست‌، 1902 – 1968م.
Steinbeck, John Ernst
عنوان و نام پدیدآور خوشه‌های خشم‌/ نوشته جان انشتین بک‌؛ ترجمه شاهرخ مسکوب‌، عبدالرحیم احمدی‌.
مشخصات نشر تهران‌: امیرکبیر، 1379.
مشخصات ظاهری 814 ص.
فروست ادبیات کلاسیک معاصر.
یادداشت چاپ یازدهم‌: 1382.
یادداشت چاپ پانزدهم: 1387.
یادداشت چاپ هجدهم: 1392.
موضوع داستان‌های آمریکایی — قرن 20م.
شناسه افزوده مسکوب‌، شاهرخ‌، 1304-1384.، مترجم
شناسه افزوده احمدی‌، عبدالرحیم‌، 1304 -، مترجم
رده بندی کنگره PS3503 /س23خ9 1379
رده بندی دیویی 813/54

دیدگاهی دارید؟