0

شهردار کاستر بریج

این کتاب را به دیگران توصیه می کنید؟


این کتاب را به کتابخانه مورد علاقه خود بیفزایید.

توضیحات

شهردار کاستر بریج

توماس هاردی داستان نگار و شاعر جنبش طبیعت‌گرایی اهل انگلستان بوده است.اشخاص رمانهای هاردی در مثابل حس بسیار تند و شرایط اطراف خویش به مبارزه پرداخته اند. خصوصیات مهم و اساسی اثرهای او توصیفات شاعرانه و جبرگرایی می باشد. محل اجرای زیادتر اثرهای هاردی شهرستان نیمه‌افسانه‌ای وسکس است.تامس هاردی نگارنده ای می باشد که در بغل بزرگانی همانند دوگار و تولستوی و استندال و بالزاک و همچنان امیل زولا قرار گرفته اند .

رمان شهردار کاستربریج، شخصیتی را توصیف می کند که در دست سه عامل شانس، زمان و طبیعت لحظه به لحظه به پایان تراژیک خود نزدیک می شود.

داستان از جایی آغاز می شود که هنچرد شخصیت اصلی رمان، در حالت مستی و تحت فشار فقر، همسرش سوزان و فرزند کوچک خود الیزابت جین را به یک دریانورد ناشناس به قیمتی ناچیز می فروشد. با از بین رفتن حالت مستی، پیشمان از کردار خود، عهد می بندد که تا بیست و یک سال بعد (به میزان سنش وقتی همسر و فرزندش را فروخت) دیگر مشروب ننوشد.
با گذر سالها هنچرد در شهر کاستربریج در حالی که همگان از گذشته ی او بی خبرند به عنوان شهردار برگزیده می شود. پس از مرگ دریانورد، همسرش سوزان پس از ۱۸ سال به همراه دخترش الیزابت، در پی یافتن هنچرد راهی کستربریج می شوند…

توضیحات تکمیلی

نویسنده

توماس هاردی

مترجم

مهدی غبرائی

تعداد صفحات

239

حجم (مگ)

3.6

نوع فایل

اسکن شده

شناسنامۀ کتاب

دیدگاهی دارید؟